fot. EPA/ANGELO CARCONI

Papież zachęca do wspólnego błagania w domach o zakończenie pandemii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Trwający i zjednoczeni na modlitwie razem z Maryją” – to temat wydarzenia, które łączy dzisiaj na modlitwie Papieża Franciszka z głównymi sanktuariami maryjnymi na pięciu kontynentach. Ojciec Święty, obecny przed Grotą z Lourdes, w Ogrodach Watykańskich zaprasza do wspólnego błagania w domach i w rodzinach o zakończenie pandemii.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella podkreśla, że w modlitwie z Papieżem uczestniczy tysiące sanktuariów na całym świecie, szczególnie 40 najważniejszych i najbardziej znanych: Aparecida w Brazylii, i Lujàn w Argentynie. Obecne są różna sanktuaria od Korei do Fatimy, od Lourdes do Częstochowy, sanktuarium Naszej Pani w Banneux, oraz najbardziej znane włoskie sanktuaria: w Loreto, św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo oraz w Pompejach. Grota w Ogrodach Watykańskich jest repliką tej znajdującej się w Lourdes. Ołtarz, który w niej się znajduje jest pierwszym, oryginalnym ołtarzem, który znajdował się w Grocie w Lourdes. Został w przeszłości podarowany papieżowi.

>>> Tomasz Terlikowski: polski katolicyzm staje się coraz mniej racjonalny

cathopic

„Będą obecne osoby, które odmówią z Ojcem Świętym różaniec. Ich udział jest symboliczny, ponieważ w okresie pandemii szczególnie się udzielały. Będą zatem lekarz i pielęgniarka, jako przedstawiciele wszystkich medyków oraz personelu służby zdrowia. W niestrudzony sposób pracowali oni w ostatnich miesiącach. Znajdą się także: farmaceuta, kapelan szpitala Spallanzani, który jak wiemy, jest w stolicy głównym miejscem leczenia chorób zakaźnych. Będą także osoby konsekrowane, które również były zarażone i wyzdrowiały. Przybędą przedstawiciele Obrony Cywilnej reprezentujący tych wszystkich, którzy włączyli się w wolontariat. Następnie, jako ostatni, o czym mówię z radością, będzie także Jacopo, dziecko, które urodziło się miesiąc temu. Wybraliśmy właśnie jego z rodzicami, ponieważ przyszedł na świat w tym dramatycznym okresie. Jacopo jest tym, który daje nadzieję, jest tym, który pozwala zrozumieć, że życie trwa i będzie szło zawsze naprzód, ponieważ człowiek jest stworzony dla życia, został powołany, aby żyć“ – podkreślił abp Fisichella.

>>> Kard. Koch: nie wystarczy samo stwierdzenie, że koronawirus nie jest karą Bożą

Zobacz także
Wasze komentarze