fot. wikipedia

Peoria: nowenna w intencji beatyfikacji abp. Sheena

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W związku z decyzją Stolicy Apostolskiej o przełożeniu beatyfikacji abp. Sheena, biskup diecezji Peoria, Daniel Jenky, zachęca wiernych do wspólnej modlitwy nowenną w intencji rychłego wyniesienia na ołtarze hierarchy.

Diecezjanie, wspólnie z biskupami, rozpoczęli modlitwę nowenną 12 grudnia. „W 40. rocznicę śmierci abp. Sheena, bp Jenky zadecydował o ogłoszeniu tej specjalnej nowenny, aby, wierząc w »potęgę modlitwy«, poruszyć Niebo a także dodać nadziei zasmuconym i rozczarowanych opóźnieniem, ogłoszonym tak blisko daty oczekiwanej beatyfikacji” – możemy przeczytać na stronie poświęconej drodze abp. Sheena na ołtarze.

>>> Beatyfikacja arcybiskupa Sheena została odłożona w czasie. Wiemy dlaczego

Każdego dnia na stronie celebratesheen.com publikowane są teksty nowenny i rozważania video w języku angielskim i hiszpańskim, aby we wspólną modlitwę mogło się włączyć jak najwięcej czcicieli abp. Sheena.

Beatyfikacja abp. Fultona Sheena, zaplanowana na 21 grudnia, została odłożona na czas nieokreślony przez Stolicę Apostolską. Bp Jenky poinformował o tym fakcie 3 grudnia.

Zobacz także
Wasze komentarze