epa05827253 A peasant woman or ‚mamacha’ from the community of Molloco participate in a coordination meeting, in the region of Puno, Peru, 27 February 2017 (issued 03 March 2017). In the vast altiplano of Peru there are hardly any banks, and people are usually paid in cash or even in barter, but some ‚mamachas’, as popularly known to their humble peasants, manage microcredit associations to lend money, improve their quality of life and to fight poverty. EPA/Ernesto Arias Dostawca: PAP/EPA.

Peru: ponad 1,5 mln demonstrantów przeciw ideologii gender

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ponad półtora miliona Peruwiańczyków demonstrowało 4 marca przeciwko rządowym planom wprowadzenia pojęć z ideologii gender do edukacji dzieci począwszy od najmłodszego wieku. O wycofanie odnośnego projektu ministerstwa oświaty apelowali już w styczniu b.r. biskupi Peru.

Obecne manifestacje, które odbyły się w stołecznej  Limie i wielu innych miastach, zorganizowano w ramach kampanii pod hasłem #ConMisHijosNoTeMetas – „Nie wtrącaj się do moich dzieci”. Domaga się ona, aby prezydent Pedro Pablo Kuczynski oficjalnie ogłosił, że ideologia gender nie będzie wprowadzana.

Wśród uczestników było też kilku peruwiańskich parlamentarzystów oraz deputowana kolumbijska Ángela Hernández z Kolumbii. Stała tam ona w ub. r. na czele serii demonstracji przeciwko indoktrynowaniu dzieci ideologią gender. Masowe protesty zmusiły wówczas kolumbijską minister edukacji do ustąpienia.

Na manifestacji w stolicy Peru wystąpił ks. Luis Gaspar, kierujący tamtejszą archidiecezjalną Komisją ds. Rodziny i Życia. Podkreślił on, że prawo rodziców do wychowania własnych dzieci nie może podlegać żadnym negocjacjom. Zaprosił też uczestników demonstracji do udziału w Marszu na rzecz Życia, która obędzie się w Limie 25 marca. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jest przez Kościół w szeregu krajów, w tym także w Polsce, jako Dzień Świętości Życia.

Wielu peruwiańskich manifestantów protestujących przeciwko ideologii gender ostro krytykowało media. Zwracali uwagę, że zazwyczaj zupełnie ignorują one albo przynajmniej minimalizują masowe demonstracje w obronie życia i rodziny.

Fot. PAP/EPA/Ernesto Arias 

Peru: ponad 1,5 mln demonstrantów przeciw ideologii gender
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze