epa05851767 The Queen departs the National Army Museum in Chelsea, London, Britain, 16 March 2017. The Queen has given Royal Assent to the Brexit bill 17 March, paving the way for Prime Minister Theresa May to trigger Article 50. EPA/ANDY RAIN Dostawca: PAP/EPA.

Petycja do królowej Elżbiety II w obronie Alfiego Evansa!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
„Jako lojalni poddani, nie chcemy wierzyć, że Wasza Wysokość nakazałaby kiedykolwiek dokonanie tak złych czynów a także potępiamy wyrok śmierci i uwięzienia, wydany na Alfiego, jako przewrotną uzurpację przeciwko Waszej Wysokości i prawu tego kraju. Nie ma czasu do stracenia” – piszą internauci w imieniu ojca Alfiego Evansa w petycji do królowej Elżbiety II i brytyjskiego Parlamentu. Jego apel podpisało już blisko 200 tys. osób.

W petycji opublikowanej na stronie change.org, autorzy apelu, w imieniu Thomasa Evansa, 23-letniego ojca Alfiego Evansa, zwracają się do królowej Elżbiety II z prośbą o interwencję w sprawie nieuleczalnie chorego dwulatka, któremu sąd odmówił zgody na przetransportowanie do Włoch w celu leczenia i ratowania życia.

Autorzy petycji alarmują, że brytyjski sąd wydał wyrok nakazujący: „zabicie Alfiego w szpitalu Alder Hey w Liverpoolu poprzez zaprzestanie podtrzymywania życia; utrzymanie dnia i godziny zabicia chłopca w tajemnicy, aby uniknąć protestów i przeszkód; a także: przetrzymywanie Alfiego w szpitalu Alder Hey aż do śmierci, a proby zabrania go powstrzymywać siłą i karą pozbawienia wolności”. Nazywają te decyzje okrutnymi i wskazuje, że sędziowie Jej Królewskiej Mości uzurpują sobie prawo do decydowania o życiu i śmierci obywateli.

„Jako lojalni poddani, nie chcemy wierzyć, że Wasza Wysokość nakazałaby kiedykolwiek dokonanie tak złych czynów a także potępiamy wyrok śmierci i uwięzienia, wydany na Alfiego, jako przewrotną uzurpację przeciwko Waszej Wysokości i prawu tego kraju” – czytamy w petycji. Jej autorzy zapewniają też, że „cierpliwie oczekują na ochronę” ze strony królowej, jednak w międzyczasie mieszkańcy Liverpoolu i „Armia Alfiego” będą upominać się o życie chłopca.

Pełną treść petycji można znaleźć na stronie: KLIK. Podpisało ją blisko 200 tys. osób.

Petycja do królowej Elżbiety II w obronie Alfiego Evansa!
5.7 (95.38%) 13 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze