fot. pixabay

Pielgrzymi z Łowicza zatrzymani przez policję

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Uczestnicy Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zostali zatrzymani przez policję w okolicach Słupi (powiat skierniewicki). Do Częstochowy mieli dotrzeć w sobotę. Pielgrzymi z Łowicza wędrują na Jasną Górę już po raz 365.

Jak informuje portal lowicz24.eu pielgrzymka rozpoczęła się poranną mszą świętą w kościele sióstr bernardynek. Przewodniczył jej biskup senior diecezji łowickiej Józef Zawitkowski. Jak podkreślił, to historyczna pielgrzymka, która wyrusza do Matki Bożej Częstochowskiej mimo panującej pandemii. Przypomniał, że 125 lat temu pielgrzymi z Łowicza uprosili ustanie zarazy cholery, która dziesiątkowała miasto.

Jasna Góra, fot. Maciej Kluczka

Według portalu, pątnicy zostali zatrzymani przez policję w okolicach Słupi. Powołując się funkcjonariusza skierniewickiej policji, portal informuje, że pielgrzymka została zatrzymana z powodu nielegalnego zgromadzenia. Jej uczestnicy zostali wylegitymowani. Część pątników wróciła już autami do domu, a niektórzy zapowiadają, że będą kontynuować pielgrzymowanie na Jasną Górę. Do Częstochowy mają dotrzeć w sobotę, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Portal lowicz24.eu przypomina, że Łowicka Piesza Pielgrzymka jest jedną z najstarszych w Polsce. Pątnicy wędrują na Jasną Górę nieprzerwanie od 1656 roku.

Zobacz też >>> Bawarska pielgrzymka na uroczystość Wniebowstąpienia [ZDJĘCIA]

Zobacz także
Wasze komentarze