Fot. KPRM/Flickr/Domena Publiczna

Pierwsi uczestnicy Rejsu Niepodległości wylądowali w Panamie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Prawie trzystu młodych Polaków, uczestników Rejsu Niepodległości dotarło do Panamy. Większość z nich już odbyła swoje odcinki rejsu na Darze Młodzieży. Teraz wszyscy będą uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w diecezjach, a potem wraz z załogą słynnego polskiego żaglowca, który wchodzi do portu w Panamie 22 stycznia, dołączą do centralnych wydarzeń z udziałem papieża Franciszka.

Ważną częścią spotkań będą katechezy prowadzone przez kapelanów Rejsu Niepodległości, głównie księży pallotynów. Dużo czasu młodzież spędzi na warsztatach tanecznych i wokalnych, prowadzonych przez Siewców Lednicy. W ten sposób będzie się przygotowywać do wielkiego koncertu „POLSKA DLA PANAMY – Rejsem Niepodległości z Ojczyzny Świętego Jana Pawła II na ŚDM”, podczas którego będzie towarzyszyć artystom tańcząc z flagami i śpiewając w chórach. Animatorem tancerzy będzie Wodzirej Lednicki, Kazek Hojna.

Przygotowania do ŚDM na Darze Młodzieży trwały od początku Rejsu. Na statku dzięki obecności kapelanów można było korzystać z rozmów duchowych i spowiedzi. Wielu uczestników Rejsu przyznaje, że była to dla nich duża próba wytrwałości, która zmieniła ich życie.

Kolejna grupa młodzieży, w tym studentów Uniwersytetu Morskiego, wyruszy do Panamy 22 stycznia.

Organizatorami Rejsu Niepodległości są: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Uniwersytet Morski w Gdyni oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl. Rejs płynie dzięki wsparciu głównego Sponsora, jakim jest PKN Orlen. Wydarzenie wspiera finansowo także Polska Fundacja Narodowa i Tauron.

Zobacz także
Wasze komentarze