epa06511414 Stefan Hula of Poland reacts after his first jump of the Men’s Normal Hill Individual Ski Jumping competition at the Alpensia Ski Jumping Centre during the PyeongChang 2018 Olympic Games, South Korea, 10 February 2018. EPA/CHRISTIAN BRUNA Dostawca: PAP/EPA.

Pjongczang: niesamowite skoki, dobre występy Polaków

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Niesamowity konkurs! Andreas Wellinger po dwóch wspaniałych skokach wygrywa złoty medal na Olimpiadzie w Pjongczangu. Nasi zawodnicy Kamil Stoch i Stefan Hula zajęli czwarte i piąte miejsce.

Emocje sięgały zenitu od samego początku konkursu. Po pierwszej serii dwa pierwsze miejsca zajmowali Polacy. Stefan Hula po fenomenalnym skoku na 111 metrów prowadził zdecydowanie nad drugimi ex aequo Kamilem Stochem i Johannem Andre Forfangiem (prawie 6 punktów). Nie poszczęściło się z kolei Dawidowi Kubackiemu, który trafił na najgorsze warunki pogodowe spośród wszystkich zawodników w konkursie i skacząc tylko 88 m nie dostał się nawet do drugiej serii.

Druga seria przyniosła nam nie mniej emocji. Naszym zawodnikom nie udało się obronić prowadzenia po doskonałych skokach Andreasa Wellingera, który zajął pierwsze miejsce oraz Johanna Andre Forfanga i Roberta Johanssona, którzy zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce.

Pjongczang: niesamowite skoki, dobre występy Polaków
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze