Płock: post w intencji rodzin i powołań kapłańskich

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Duszpasterstwo rodzin diecezji płockiej rozpoczęło postu w intencji rodzin i powołań kapłańskich.

Każdego dnia, aż do Wielkiej Nocy, pościć będzie konkretna osoba: „Sprawy te wymagają dziś szczególnej ofiary ze strony wierzących” – uważa ks. dr Wojciech Kućko, diecezjalny duszpasterz rodzin. Pełna lista imion osób poszczących zamieszczona jest na stronie diecezjalnego duszpasterstwa rodzin.

Wraz z początkiem marca codziennie jedna osoba w diecezji płockiej podejmuje pobożną praktykę postu o chlebie i wodzie w intencji małżeństw, rodzin i powołań kapłańskich. Przedsięwzięcie to uda się przeprowadzić dzięki wsparciu doradców życia rodzinnego i dekanalnych duszpasterzy rodzin, którzy znaleźli osoby chętne do podjęcia tej inicjatywy. 

Ks. dr Wojciech Kućko, diecezjalny duszpasterz rodzin podkreśla, że post to szczególna forma prośby zanoszonej do Boga, która jest obecna w życiu bardzo wielu katolików. Praktyka postu jest obecna w Starym i Nowym Testamencie. Sam Jezus wskazuje post jako szczególną formę prośby do Boga, także za innych ludzi. 

„Jest taka potrzeba chwili, żeby pościć za małżeństwa i rodziny, o miłość i świętość życia dla nich, a także za przeżywających różne kryzysy. Poza tym sami świeccy dostrzegli konieczność modlitwy o powołania kapłańskie, ażeby nie zabrakło nowych kapłanów, stąd nasz inicjatywa w Wielkim Poście. Obie te sprawy wymagają dziś szczególnej ofiary” – dodaje dyrektor wydziału ds. rodzin w płockiej Kurii. 

Zobacz także
Wasze komentarze