Fot. pexels

Pogoda na najbliższe dni: nadal upały

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jak podaje IMGW, nad północno-wschodnią Europą, częściowo środkową i południowo-zachodnią dominować będą wyże. W dalszym ciągu będziemy w upalnym powietrzu zwrotnikowym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie powoli rosło. W poniedziałek na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie opady gradu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm, a gdzieniegdzie w centrum do 30 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. do 32 st., miejscami na wybrzeżu i w kotlinach górskich chłodniej: od 24 st. do 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami przelotne opady deszczu i zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Lokalnie krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 17 st. do 22 st. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu oraz burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, a w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim do 25 mm. Temperatura maksymalna od 28 st. do 32 st.; chłodniej na Podhalu 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu lub burza. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna 32 st. Wiatr słaby, początkowo z kierunków północnych, a później z kierunków wschodnich. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i zanikające burze. Temperatura minimalna 22 st. Wiatr słaby, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 32 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W trakcie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Zobacz także
Wasze komentarze