Polak mianowany przez Franciszka na ważne stanowisko w Sekretariacie Stanu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ks. prał. Mirosław Stanisław Wachowski został mianowany przez ojca świętego Franciszka podsekretarzem ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Zdjęcie: plac św. Piotra w Watykanie, fot. Maciej Kluczka


Dotychczas pełnił funkcję radcy nuncjatury w Sekcji ds. Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu. Nominację ogłosił dziś nuncjusz apostolski w Polsce. Ks. Wachowski urodził się 18 maja 1970 r. w Piszu. 15 czerwca 1996 r. przyjął w Ełku święcenia kapłańskie i został inkardynowany do diecezji ełckiej. Jest doktorem prawa kanonicznego. Po studiach w Papieskiej Akademii Kościelnej, 1 lipca 2004 r. rozpoczął pracę w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej. Był sekretarzem Nuncjatury Apostolskiej w Senegalu, potem w Przedstawicielstwie Stolicy Apostolskiej przy Organizacjach Międzynarodowych w Wiedniu, następnie radcą Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, a od 2015 r. w Sekcji Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu.

Fot. Flickr/EpiskopatNews


W imieniu Konferencji Episkopatu Polski gratulacje i życzenia z powodu dzisiejszej nominacji przekazał księdzu prałatowi przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki.

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej:

Ojciec Święty Franciszek

mianował Podsekretarzem ds. Relacji z Państwami w Sekretariacie Stanu, ks. prałata Mirosława Stanisława Wachowskiego, dotychczasowego radcę nuncjatury w Sekcji ds. Relacji z Państwami w tymże Sekretariacie Stanu.

Warszawa, 24 października 2019 r.

+Salvatore Pennacchio
Nuncjusz Apostolski

Zobacz także
Wasze komentarze