Zdjęcie poglądowe, fot. PAP/Łukasz Gągulski

Polscy siatkarze po tie-breaku wygrywają z Holendrami

Polacy w Lidze Narodów odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem nasza reprezentacja pokonała zespół z Holandii 3:2 (22:25, 25:18, 18:25, 25:22, 15:11). Ze względu dramaturgię meczu i emocje do samego końca, spotkanie okrzyknięte zostało prawdziwym „thrillerem”.

Pierwszy, zacięty set zakończył się niewielką porażką Biało-Czerwonych. Wygranego seta przypieczętował Nimir Abdel-Aziz. W drugim secie gra Polaków wyglądała o wiele lepiej. Podopieczni Nikoli Grbicia konsekwentnie utrzymywali przewagę nad swoimi rywalami i zakończyli zwycięskiego seta z wynikiem 25:18. W trzecim secie role się odwróciły i to polski zespół musiał nadrabiać straty, co jednak się nie udało i to Holendrzy okazali się lepsi. Odważna i nieco szczęśliwa gra Polaków w czwartym secie doprowadziła do remisu i piątego seta, w którym to Polacy okazali się lepsi i przypieczętowali swoje zwycięstwo wynikiem 15:11.

Składy zespołów:

Polska: Jakub Kochanowski (17), Tomasz Fornal (8), Karol Urbanowicz (3), Bartłomiej Bołądź (8), Artur Szalpuk (7), Jan Firlej (1), Paweł Zatorski (libero) oraz Bartosz Kurek (6), Grzegorz Łomacz (1), Wilfredo Leon (14), Norbert Huber (5).

Holandia: Wessel Keemink (1), Thijs Ter Horst (6), Gijs Jorna (6), Fabian Plak (16), Nimir Abdel-Aziz (23), Twan Wiltenburg (5), Robbert Andringa (libero) oraz Bennie Tuinstra, Wouter ter Maat (2), Silvester Meijs, Maarten Van Garderen (10), Michael Parkinson.