fot. unsplash

Ponad 5 tys. chętnych do studiowania na KUL-u

Znamy wyniki pierwszego etapu rekrutacji na studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na KUL-u. W tym roku zgłosiło się ponad 5 tyś. kandydatów – to ponad 450 osób więcej niż w roku ubiegłym. W czołówce wybieranych kierunków znalazły się: italianistyka w trybie zdalnym, psychologia, kryminologia, pielęgniarstwo, filologia angielska, zarządzanie, sinologia, informatyka i prawo.

– Dla kandydatów na studia uniwersytet przygotował ponad 2400 miejsc na prawie 60 kierunkach studiów I stopnia i jednolitych magisterskich. Tak duże zainteresowanie ofertą studiów jest dla nas bardzo dobrym sygnałem – mówi Monika Stojowska, zastępca rzecznika prasowego KUL-u.

Jeśli chodzi o liczbę kandydatów na jedno miejsce najlepiej wypadła italianistyka w trybie zdalnym – 6,45, psychologia – 6,24, kryminologia – 4,74, pielęgniarstwo – 3,6, filologia angielska – 3,7, zarządzanie – 3,26, sinologia – 2,83, psychologia (spec. biznes) – 2,83, informatyka – 2, 31, prawo – 2,16.

>>> KUL uzyskał zgodę na utworzenie kierunku lekarskiego

Poza tym, prawie 2 kandydatów na miejsce aplikowało na takie kierunki jak: administracja, bezpieczeństwo narodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, ekonomia, filologia polska, pedagogika i pedagogika specjalna. – Kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani do przyjęcia mają czas na potwierdzenie elektroniczne i wysyłkę dokumentów do poniedziałku 18 lipca. Osoby, które pozostają na liście oczekujących na kierunki najbardziej oblegane, ostateczną decyzję o przyjęciu lub nieprzyjęciu otrzymają 20 lipca. Wtedy komisje podejmą decyzje o ewentualnych przesunięciach na liście rankingowej – tłumaczy Magdalena Pranagal, kierowniczka biura rekrutacji KUL-u.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze