misyjne.pl

Portal misyjne.pl w czołówce najpopularniejszych serwisów religijnych w Polsce

Trzy lata temu, w Niedzielę Misyjną, rozpoczął działalność portal misyjne.pl. Serwis zdobywa coraz większą popularność wśród internautów. W czerwcu tego roku misyjne.pl odwiedziło około 800 tys. czytelników, portal miał wówczas ponad dwa miliony odsłon.

W ubiegłym roku redakcja czasopisma „Misyjne Drogi” oraz portalu misyjne.pl została nagrodzona medalem „Benemerenti in opere evangelizationis” za szczególne i wybitne zasługi w dziele misyjnym. Wyróżnienie to przyznawane jest przez Komisję KEP ds. Misji. Redakcję nagrodzono w kategorii „informacja medialna”.

>>> Warszawa: redakcja „Misyjnych Dróg” i misyjne.pl nagrodzona przez Episkopat Polski

Portal powstał po to, by stworzyć w Internecie przestrzeń dla osób zainteresowanych misjami i dla tych, którzy chcą zaangażować się w działalność pomocową.

– Misje to temat bardzo uniwersalny. Wielu kojarzy je z pomocą humanitarną, przez co z naszym przekazem możemy także docierać do osób niewierzących lub średnio zaangażowanych w życie Kościoła. Może właśnie tym uda nam się niektórych przekonać, że Kościół jest wiarygodny i niesie różne rodzaje pomocy tym najbardziej potrzebującym – mówi o. Marcin Wrzos OMI, redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”.

Na misyjne.pl można znaleźć jednak o wiele więcej, niż tylko wiadomości z krajów misyjnych. Na portalu przeczytamy też artykuły i newsy dotyczące bieżących wydarzeń.

– Wiemy, że nasi czytelnicy chcą znać wieści z misji, czytać blogi misyjne i poznawać temat misji od kuchni. To wszystko u nas znajdą. Ale dowiedzą się także o ważnych wydarzeniach z Kościoła i ze świata. Przeczytają również nasze wywiady czy felietony. Chcemy przygotowywać dla nich jak najwięcej tematów, które mogą ich zainteresować – mówi Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący portalu misyjne.pl. – Istotne jest dla nas także promowanie chrześcijańskich wartości – dodaje dziennikarz.

Nie bez znaczenia dla redakcji jest również podejmowanie tematów dotyczących dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego. To z punktu widzenia charyzmatu misyjnego niezwykle ważny aspekt opisywania rzeczywistości. Na portalu można więc znaleźć teksty poświęcone ważnym wydarzeniom w innych kręgach kulturowych.

Redakcja misyjne.pl. fot. Komisja Episkopatu Polski ds. Misji

Redakcja „Misyjnych Dróg” i portalu misyjne.pl. fot. Komisja Episkopatu Polski ds. Misji

Serwis cieszy się coraz większą popularnością. Tylko w czerwcu tego roku zanotował ponad 2 miliony odsłon. Odwiedziło go wówczas około 800 tys. tzw. realnych użytkowników.

W październiku na portalu wirtualnemedia.pl opublikowano wyniki badania Gemius/PBI, z którego wynika, że liderem wśród portali religijnych jest deon.pl z liczbą 1,2 mln użytkowników. Na drugim miejscu znalazł się portal gosc.pl z wynikiem 765 tys. odwiedzających. Na podium znalazła się też aleteia.pl, którą odwiedziło 466 tys. internautów. Zestawiając dane Gemius/PBI z wynikami osiąganymi przez misyjne.pl, wyraźnie widać, że oblacki portal należy do ścisłej czołówki religijnych portali internetowych.

Portal misyjne.pl to także miejsce, w którym możemy zaangażować się we wsparcie konkretnego projektu misyjnego.

– Prowadzimy akcje modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy. Sam będąc na Madagaskarze jako misjonarz doświadczyłem tego jak zarówno jedna, jak i druga forma wsparcia jest potrzebna – zaznacza o. Marcin Wrzos OMI.

Misjonarz na Post”, „Misja Szkoła”, „Biblia na Madagaskar”, „Odbudowa katedry w Jolo” – to tylko niektóre z akcji prowadzonych i wspieranych przez redakcję. W ostatnich dniach rozpoczęła się kolejna akcja – „Odbudujmy wioskę Misokitsy”. Tym razem zbierane są fundusze na odbudowę malgaskiej wioski, w której domy i budynki gospodarcze, a także zapasy żywności i narzędzia rolnicze, spłonęły w pożarze. Na stronie możemy odwiedzić też sklep internetowy, który ma bogatą ofertę produktów fair trade, takich jak dewocjonalia, kawy, herbaty, przyprawy czy słodycze.

Czasopismo „Misyjne Drogi” oraz portal misyjne.pl są wydawane przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Najświętszej Maryi Panny.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze