Fot. episkopat.pl/Instytut Prymasowski/CC BY-NC-SA 2.0

Powstanie sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego

Delegat papieża Franciszka arcybiskup Jan Pawłowski przybędzie do Kobylanki koło Stargardu na konsekrację kościoła i ustanowienie sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość odbędzie się 18 września, sześć dni po beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Od lat w świątyni prowadzonej przez salezjanów trwają modlitwy o beatyfikację prymasa. – Kardynał Stefan Wyszyński przyjaźnił się z pierwszym proboszczem i założycielem parafii w Kobylance, księdzem Piotrem Głogowskim – mówi obecny proboszcz parafii, salezjanin ks. Paweł Żurawiński. Dodaje, że podczas swoich wizyt na Pomorzu Zachodnim, prymas lubił zawsze zatrzymywać się w Kobylance, zaś wielkim wydarzeniem w życiu parafii była oficjalna wizyta kardynała w listopadzie 1957 r.

>>> Kard. Nycz napisał list, dziękuje za modlitwę w czasie choroby

fot. facebook.com/parafiakobylanka

W 2017 r. rozpoczęła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, podarowanego wtedy przez prymasa. W trakcie peregrynacji powstała idea, żeby kościół otrzymał tytuł bł. Stefana Wyszyńskiego i został archidiecezjalnym sanktuarium błogosławionego. Drugi kościół archidiecezji, którego patronem zostanie bł. Stefan Wyszyński to świątynia w Chominie. Cud, który posłużył do beatyfikacji prymasa Wyszyńskiego jest związany ze Szczecinem. Chociaż miał miejsce w innej części Polski, to dotyczy kobiety, która mieszkała na terenie archidiecezji szczecińko-kamieńskiej. Chodziło o uzdrowienie 19-letniej wówczas kobiety, chorej na raka tarczycy, który dawał z przerzuty. Dzięki modlitwie wielu osób, w tym sióstr zakonnych, za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego, choroba cofnęła się.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze