Fot. TT/PolskiFR

Pożar kościoła w Corbeil-Essonnes. Strażak ocalił Najświętszy Sakrament

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Poważne zniszczenia spowodował pożar, który wybuchł w sobotę rano w kościele należącym do polsko-francuskiej parafii Paroisse St. Paul w Corbeil-Essonnes w paryskim w regionie Île-de-France. Spalona została całkowicie zakrystia oraz większość dachu. Zalane są niższe kondygnacje.

„Z ciężkim sercem i głębokim smutkiem oraz troską zawiadamiam, iż dzisiaj rano wybuchł pożar w naszym kościele parafialnym. Zniszczenia są duże. Spalona jest całkowicie zakrystia oraz większość dachu. Zalane są niższe kondygnacje. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Będziemy informować o rozwoju sytuacji. Prosimy o modlitwę” – napisał proboszcz ks. Andrzej Barnaś.

Jeden z francuskich strażaków w czasie pożaru wyniósł z kościoła Najświętszy Sakrament. Wnętrze świątyni jest doszczętnie zniszczone, wygląda jak katedra Notre-Dame po spaleniu – powiedział proboszcz polsko-francuskiej parafii Paroisse St. Paul w Corbeil-Essonnes w regionie paryskim Île-de-France, ks. Andrzej Barnaś.

Poważne zniszczenia spowodował pożar, który wybuchł w sobotę rano w kościele należącym do polsko-francuskiej parafii Paroisse St. Paul w Corbeil-Essonnes w  paryskim w regionie Île-de-France. Spalona została całkowicie zakrystia oraz większość dachu. Zalane są niższe kondygnacje.

>>> To właśnie one adorują Najświętszy Sakrament od… 110 lat

Zobacz także
Wasze komentarze