Poznań Prayer Week

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

23 września ulicami Poznania przejdzie Parada Równości, organizowana przez grupę „Stonewall” zrzeszającą osoby „LGBT+”. To w odpowiedzi na nią powstało modlitewne wydarzenie „Poznań Prayer Week”. 

W Poznaniu od 17 do 24 września trwać będzie tzw. Pride Week, a więc wydarzenia towarzyszące Paradzie Równości, która ma zwieńczyć ów „Tydzień Równości”. To nie pierwszy raz, gdy homoseksualiści i inne osoby idą ulicami stolicy Wielkopolski. Tegoroczne wydarzenie, które przygotowała grupa „Stonewall”, odbywać się będzie po raz trzeci. Dwa lata temu po raz pierwszy pojawił się na nim prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. 

Jacek Jaśkowiak / fot. codziennypoznan.pl

Nowa konkurencja

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej wpadło jednak na pomysł, by w tym samym czasie zorganizować „Poznański Tydzień Modlitwy”. Przez tydzień, o godzinie 21 w centrum Poznania, bo przy kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry, trwać będzie modlitwa w intencjach rodzin. 

Fot. flickr/KSM Poznań, K. Superczyński

– Jako organizacja młodzieżowa, włączająca się w społeczność Poznania, chcemy głównie modlić się w intencji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. Dla nas, młodych poznaniaków, ważna jest wartość małżeństwa i rodziny, których model oparty jest nie tylko na Biblii, ale również na prawie naturalnym. W czasie, kiedy tak wiele mówi się o zmianach sensu małżeństwa i rodziny, ich struktury, czy redefinicji pojęć, pokażmy naszą siłę, sięgając po najpotężniejszą broń duchową: modlitwę – mówi specjalnie dla nas Marek Halber, rzecznik prasowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Archidiecezji Poznańskiej. 

Codziennie przez osiem dni o godzinie 21 młodzież będzie rozpoczynała spotkanie apelem jasnogórskim, modlitwą różańcową i krótkim rozważaniem. – To spontaniczna akcja, nie planowaliśmy jej wcześniej, a w tej chwili nie wiemy, czy podejmiemy ją w przyszłym roku. Chodzi nam głównie o modlitwę i to, by w tę akcję włączyło się jak najwięcej grup katolickich z Poznania i okolic. 

Do wydarzenia dołączyć można również na Facebooku

Fot. facebook.com/ksmpoznan

Poznań Prayer Week
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze