Fot. Sandra Gancarz

Poznań: rekolekcje z charyzmatycznym kapłanem o. Antonello Caddedu

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W niedzielę 25 listopada charyzmatyczny włoski kapłan, Antonello Caddedu, jeden z założycieli wspólnoty Przymierze Miłosierdzia w Brazylii, poprowadzi rekolekcje ewangelizacyjne. Organizatorzy spodziewają się ok. 2 tysiące osób z różnych miejsc w kraju, a nawet z zagranicy. Wydarzenie organizuje poznańska wspólnota Przymierze Miłosierdzia.

Motywacją do zorganizowania rekolekcji na tak dużą skalę, była potrzeba podzielenia się z innymi swoim doświadczeniem Boga. – Zatytułowaliśmy je „Powstań i idź”. Będziemy podczas nich prosili Boga, żeby uwalniał nas od lęków, chorób i wszelkich zniewoleń, abyśmy wszyscy mogli powstać do nowego życia. Byśmy później mogli iść i powiedzieć innym o tym wszystkim czego doświadczamy, by i oni mogli powstać i cieszyć się życiem – wyjaśnia Ela Lenartowicz, koordynatorka rekolekcji.

– Podczas rekolekcji chcemy dzielić się tym, co sami otrzymaliśmy. A otrzymaliśmy wolność. Bóg wyciągnął do nas rękę i wyprowadził z ciemności grzechu, zniewoleń, smutku i rozpaczy. Teraz życie z Nim daje nam radość pomimo czasami trudnych okoliczności – mówi Joanna Mazur z Przymierza Miłosierdzia.

– Żyjemy w świecie, który nieustannie pragnie pokoju, jedności narodów. Aby to mogło się dziać, potrzebujemy osób, które będą zdolne do przebaczania i przyjmowania innych. W ten sposób, ćwicząc przebaczanie, możemy zbudować miejsce cudów: miejsce miłosierdzia. Przebaczenie jest siłą, która wskrzesza do nowego życia i napełnia odwagą do patrzenia w przyszłość z nadzieją – mówili ojcowie z Przymierza Miłosierdzia w wywiadzie dla misyjne.pl.

Misjonarze z Przymierza Miłosierdzia oraz o. Antonello od lat posługują w Brazylii, a od 10 lat wspólnota jest także w Polsce. Pełni radości, z typowo południowymi temperamentami dzielą się głębią spotkania z Jezusem. Przez co tworzą podczas rekolekcji wspaniały klimat.

Poprzednia edycja rekolekcji odbyła się w 2017 r. na Miedzy Narodowych Targach Poznańskich. Na rekolekcje przyszło wtedy blisko 2 tys. osób. Tegoroczne rekolekcje ewangelizacyjne odbędą się w Kościele Nawiedzenia NMP na os. Bohaterów II Wojny Światowej 88, w Poznaniu. – Poznań jest ciągle wielkim polem do ewangelizacji, dlatego nadal działamy na dużą skalę. Kościół na os. Bohaterów również pomieści 2 tys. osób dlatego czekamy na każdego. Co ważne, tegoroczne rekolekcje udało nam się zorganizować tak, by były one całkowicie bezpłatne. Wystarczy więc przyjść i oczywiście przyprowadzić ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych – wyjaśnia Justyna Nowicka z Przymierza Miłosierdzia.

Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 25 listopada o godzinie 13:30. Czas wypełnią m.in. konferencje głoszone przez ojców, uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz modlitwa o uzdrowienie. Będzie także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty oraz indywidualnej modlitwy wstawienniczej.

Szczegółu na: Przymierze Miłosierdzia w Poznaniu

Zobacz także
Wasze komentarze