Fot. EPA/LUCA ZENNARO

Prezydent Duda rozmawiał z Franciszkiem. Zobacz, co powiedział papież!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Jak poinformował szef Gabinetu Prezydenta RP minister Krzysztof Szczerski, półgodzinna rozmowa prezydenta RP Andrzeja Dudy z Ojcem Świętym Franciszkiem dotyczyła m.in. pomocy międzynarodowej świadczonej w czasie pandemii i 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. 

Szef Gabinetu Prezydenta RP poinformował też, że w najbliższych dniach dotrze do Watykanu transport środków dezynfekujących z PKN Orlen, które papieski jałmużnik kard. Konrad Krajewski będzie mógł rozdysponować wśród potrzebujących. – Będzie to bardzo konkretny przejaw relacji polsko-watykańskich w ramach pomocy międzynarodowej i solidarności w czasach pandemii – podsumował.

>>> Papież wysłał telegram do Polaków

– Była to bardzo serdeczna półgodzinna rozmowa. Pan prezydent przede wszystkim poinformował Ojca Świętego o pomocy, jakiej Polska udziela innym krajom w czasie pandemii, o polskich misjach medyczno-wojskowych, o pomocy sprzętowej. Ojciec Święty uznał te działania za wspaniały przejaw solidarności międzynarodowej, oraz za przykład polskiego ducha, pomocy bliźnim w czasie trudnym – mówi min. Krzysztof Szczerski w krótkim filmie zamieszczonym na profilu Kancelarii Prezydenta RP w mediach społecznościowych.

Jak wyjaśnił min. Szczerski, w rozmowie z papieżem Franciszkiem prezydent Duda podjął także temat jubileuszu 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. – Główne uroczystości, które były planowane na niedzielę 17 maja niestety są z powodu pandemii przełożone. Natomiast Ojciec Święty zapewnił wszystkich Polaków o tym, że będzie modlił się przy grobie św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin i prosił wszystkich Polaków o to, żeby łączyli się z nim duchowo w tej modlitwie, w tę rocznicę ważną dla nas, jako Polaków i ważną dla całego Kościoła. Ojciec Święty przekazał też na ręce pana prezydenta błogosławieństwo dla Polaków, dla wszystkich rodaków na całym świecie. 

Zobacz także
Wasze komentarze