Proboszcz napisze do parafian dzięki mobilnej aplikacji archidiecezji poznańskiej

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Użytkownicy mobilnej aplikacji archidiecezji poznańskiej „Drogowskaz” niebawem będą mogli odczytać na smartfonach powiadomienia od swoich proboszczów. To jedna z nowych funkcji wdrażanych przez twórców „Drogowskazu”.

Autorzy aplikacji zapewniają, że przesyłane komunikaty nie będą proboszczowskimi pouczeniami – można się spodziewać raczej informacji z życia parafii czy zaproszenia na rekolekcje.

„Drogowskaz” działa od ubiegłego roku. Jego twórcy zebrali informacje o wszystkich kościołach archidiecezji. Dzięki aplikacji użytkownik jest m.in. w stanie szybko namierzyć najbliższy kościół, w którym odprawiana będzie msza święta lub gdzie będzie mógł przystąpić do spowiedzi.

Fot. aplikacjadrogowskaz.pl

Archidiecezja poznańska jest pierwszą w Polsce, która dysponuje taką aplikacją, ale zainteresowane udziałem w przedsięwzięciu są kolejne diecezje. „Wiele osób wykorzystuje naszą aplikację, gdy chce pójść do kościoła np. tuż po pracy, poza swoja parafią. „Drogowskaz” świetnie się sprawdza, gdy pilnie potrzebna jest spowiedź np. przed chrzcinami” – powiedział współtwórca przedsięwzięcia Paweł Pomin.

Jak dodał, informacje znajdujące się w „Drogowskazie” są sukcesywnie poszerzane. „Rozpoczynamy indywidualną współpracę z poszczególnymi parafiami. Gdzieniegdzie można już więc sprawdzić intencje każdej mszy oraz przeczytać ogłoszenia duszpasterskie. Już niedługo będzie też możliwość otrzymywania powiadomień od proboszcza – z zaproszeniem np. na rekolekcje, spotkania” – powiedział. Pomin podkreślił przy tym, że wcześniej trzeba będzie zaznaczyć w aplikacji zainteresowanie otrzymywaniem takich komunikatów.

Zdaniem metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego, aplikacja „przybliża ludzi do Boga”. „Bardzo się cieszę, że Drogowskaz ma już 10 tysięcy użytkowników, jak widać technologia i życie duchowe mogą iść w parze. Czekam na dołączenie kolejnych diecezji, aby w całym kraju w łatwy sposób znaleźć drogę do Kościoła” – powiedział abp Gądecki.

Paweł Pomin przyznał, że w najbliższym czasie w „Drogowskazie” znajdą się informacje dotyczące następnej polskiej diecezji. Nie chciał na razie zdradzić o którą chodzi. Jak dodał, trwają rozmowy z kolejnymi diecezjami.

Zobacz także
Wasze komentarze