wikipedia

Proces beatyfikacyjny arcybiskupa Sheena został właśnie wznowiony

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jak podaje portal LifeSiteNews, proces beatyfikacyjny arcybiskupa Sheena został właśnie wznowiony. Autorzy polskiego fanpejdża na Facebooku podają, że „batalia o ciało Czcigodnego Sługi Bożego Fultona J. Sheena, która przez trzy lata toczyła się przed nowojorskimi sądami, dobiegła końca”. 

Jak podaje polska strona internetowa abpsheen.pl:

Joan Sheen Cunningham, bratanica arcybiskupa, która ostatecznie wygrała z Archidiecezją Nowego Jorku ciągnący się od trzech lat spór sądowy odnośnie do tego, kto ma zatrzymać doczesne szczątki Fultona Sheena, przybyła do katedry wraz ze swym prawnikiem i z rodziną o 4.45 rano. Przybył również prałat James Kruse, wikariusz generalny Diecezji Peorii w stanie Illinois.  Po upływie około godziny ciało arcybiskupa zostało zniesione po schodach katedry. Ksiądz prałat Kruse pokropił wodą święconą trumnę, która następnie została wsunięta do karawanu i zawieziona na lotnisko. Kardynał Dolan nie był obecny przy pożegnaniu szczątków arcybiskupa Sheena.

***

Peter John Sheen czyli abp Fulton John Sheen był amerykańskim biskupem pomocniczym Nowego Jorku, a także biskupem Rochester i arcybiskupem tytularnym Newport. Od 1930 roku prowadził audycję radiową, której słuchały 4 mln Amerykanów. Dzięki jego pracy w mediach nawróciło się wiele wpływowych osobistości.

[5 ważnych cytatów abp. Fultona J. Sheena (cz. 1)]
[5 ważnych cytatów abp. Fultona J. Sheena (cz. 2)]

Zobacz także
Wasze komentarze