#Procesja Bożego Ciała: wrzuć fotkę na swoim profilu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zachęcamy, by uczestnicy procesji Bożego Ciała z całej Polski robili zdjęcia i umieszczali je na swoich profilach w mediach społecznościowych, na Twitterze i Facebooku – powiedział w środę PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

„W centrum świętowania Bożego Ciała jest świadomość, że w białej hostii jest żywy Jezus Chrystus. Jest to więc święto radosne i barwne. Chcemy zobaczyć, jak Polacy świętują Boże Ciało, od Bałtyku po gór szczyty. Dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Akcji #Procesja. Chodzi o to, by ludzie uczestniczący w czwartek w procesjach we wszystkich polskich miastach robili zdjęcia i umieszczali je na swoich profilach w mediach społecznościowych” – powiedział ks. Rytel-Andrianik.

Dodał, że do włączenia się w akcję Biuro Prasowe KEP zaprasza zwłaszcza użytkowników Twittera i Facebooka. „Aby wziąć udział, należy umieścić zdjęcie na swoim profilu z informacją, gdzie zostało zrobione i dodać #Procesja. Wtedy wszyscy będą mogli łatwo je odnaleźć” – wyjaśnił rzecznik.

Zaznaczył, że zdjęcia będą na bieżąco umieszczane na profilach prowadzonych przez biuro prasowe episkopatu na Twitterze – @episkopatnews i Facebooku – @episkopatpolski.

Jest to pierwsza tego typu akcja biura prasowego KEP.

Święto Bożego Ciała zostało ustanowione w 1264 roku przez papieża Urbana IV. Tego dnia wierni publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w procesji do czterech ołtarzy.

#Procesja Bożego Ciała: wrzuć fotkę na swoim profilu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze