papież w zjednoczonych emiratach arabskich

EPA/ALI HAIDER

Program podróży papieża Franciszka do Maroka

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Program podróży apostolskiej papieża Franciszka do Maroka w dniach 30-31 marca opublikowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Będzie to 28. podróż zagraniczna obecnego papieża.

Samolot z Franciszkiem na pokładzie przyleci na lotnisko Rabat-Salé w sobotę 30 marca o godz. 14.00. Przed pałacem królewskim w Rabacie odbędzie się oficjalna ceremonia powitania, po czym Franciszek złoży kurtuazyjną wizytę królowi Mohamedowi VI. Następnie papież przemówi do przedstawicieli narodu marokańskiego, władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego na esplanadzie meczetu Hasana. Odwiedzi również mauzoleum króla Mohameda V i złoży wizytę w Instytucie Mohameda VI, kształcącym imamów i kaznodziejów muzułmańskich. Dzień zakończy spotkanie z imigrantami w siedzibie diecezjalnej Caritas.

W niedzielę 31 maca Franciszek odwiedzi najpierw Wiejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Centre Rural des Services Sociaux) w sąsiedniej miejscowości Temara. Po powrocie do Rabatu spotka się w katedrze z kapłanami, osobami konsekrowanymi oraz członkami lokalnej Ekumenicznej Rady Kościołów, a także odmówi modlitwę „Anioł Pański”. Po południu przewidziano Mszę św., jednak miejsce jej sprawowania nie zostało na razie wskazane. PO ceremonii pożegnalnej na lotnisku Rabat-Salé o godz. 17.15 samolot z papieżem na pokładzie odleci do Rzymu.

Zobacz także
Wasze komentarze