Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
Co jest najbardziej oryginalnym dziedzictwem polskiej architektury XX wieku? Zdaniem Izabeli Cichońskiej, Karoliny Popiery i Kuby Snopka są to rzymskokatolickie kościoły zbudowane w czasach PRL. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” dużo miejsca poświęcono temu właśnie tematowi. Przeczytamy również wywiad z kard. Stanisławem Dziwiszem, a także tekst ks. Tomasza Jaklewicza na temat ekumenizmu i jedności chrześcijan. Sprawie konfliktu parlamentarnego przygląda się z kolei Bogumił Łoziński.
Tygodnik Niedziela
Dziennikarze „Niedzieli” zastanawiają się, czy w dobie terroryzmu pojednanie między chrześcijanami i muzułmanami jest możliwe. O tym, co łączy, i o tym co dzieli, pisze Margita Kotas. Temat poruszany jest przy okazji zbliżającego się Dnia Islamu w Kościele. O swojej pracy misyjnej w rozmowie z Krzysztofem Tadejem opowiada ks. Marceli Prawica, misjonarz posługujący w Zambii. Znajdziemy również obszerne rozmowy z ustępującym metropolitą krakowskim, kard. Stanisławem Dziwiszem, jak i abp. Markiem Jędraszewskim. Temat czekającej nas reformy edukacji podejmuje Anna Cichobłazińska.
Przewodnik Katolicki
W najnowszym wydaniu „Przewodnika” dominuje temat św. Brata Alberta. Warty uwagi jest reportaż Joanny Mazur z przytuliska dla bezdomnych w Krakowie oraz rozmowa tejże autorki z bratem Franciszkiem Grzelką, albertynem. Ponadto o dobrych intencjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pisze Piotr Zaremba. O zbyt mocnym przywiązaniu do wirtualnej rzeczywistości pisze Krzysztof Głowacki. – Jeśli pierwszą rzeczą, jaką robisz po wstaniu z łóżka, jest poszukiwanie telefonu i sprawdzanie poczty elektronicznej czy Facebooka, to być może warto się temu przyjrzeć – pisze Głowacki.
Tygodnik Powszechny
O jeszcze bardziej podzielonej opozycji pisze Andrzej Stankiewicz. – Dla opozycji jedynym konkretnym rezultatem wspólnej miesięcznej okupacji Sejmu są wzajemne oskarżenia o konszachty z Kaczyńskim – twierdzi dziennikarz onet.pl. O upadku komunizmu oraz owocach transformacji z Karolem Modzelewskim rozmawia Kalina Błażejowska. Ponadto przeczytamy rozmowę Pawła Reszki z byłym szefem MON, Tomaszem Siemoniakiem. „Tygodnik” podejmuje także temat smogu. Fakty i mity na temat tego zjawiska przedstawia Marek Józefiak.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze