Przegląd prasy katolickiej
Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.
Gość Niedzielny
– To nie grzechy ludzi Kościoła są przyczyną laicyzacji. Ona rozstrzyga się w tobie – gdy się modlisz albo się nie modlisz – pisze Franciszek Kucharczak. Znajdziemy również komentarz do zakończonej niedawno wizyty papieża Franciszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. – Promowanie kultury spotkania jest warunkiem koniecznym do życia w pokoju i pozostawienia przyszłym pokoleniom świata lepszego niż ten, w którym żyjemy. To przesłanie popłynęło z kolebki islamu – podkreśla Beata Zajączkowska.
Tygodnik Idziemy
„Grzech i łaska, czyli o stanie Kościoła”. O tym, czym będą się zajmować przewodniczący Konferencji Episkopatów z całego świata, których papież Franciszek wezwał na specjalne spotkanie do Watykanu, pisze z Rzymu o. Dariusz Kowalczyk SJ. Przeczytamy również o prześladowaniu chrześcijan. – Czy w przypadku innych chrześcijan prześladowanych za wiarę katolicką opinia publiczna może być tak zjednoczona jak w przypadku Asi Bibi? – zastanawia się Marek Jurek.
Tygodnik Niedziela
W obliczu „rosnącego zamieszania” na temat doktryny Kościoła kard. Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, 8 lutego 2019 r. ogłosił „Manifest wiary”, w którym przypomniał o obowiązku prowadzenia wiernych drogą wiodącą do zbawienia. Tygodnik „Niedziela” publikuje „Manifest” w języku polskim. Przeczytamy również rozmowę Iwony Flisikowskiej z Magdaleną Wolińską-Riedi, watykańską korespondentką.
Przewodnik Katolicki
W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” ks. Mirosław Tykfer rozmawia z Andreą Trentinim o tym, dlaczego papież jest liderem pokoju na świecie i jego wizycie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ponadto Hubert Ossowski pisze o pracownikach Watykanu. – Dla nich Watykan to przede wszystkim miejsce pracy, choć jak wielu przyznaje – osobisty kontakt z papieżem był czynnikiem, który motywował ten wybór – czytamy.
Tygodnik Powszechny
– Papież Franciszek często robi przełomowe dla Kościoła rzeczy bez głośnych zapowiedzi, niejako przy okazji. Właśnie mamy do czynienia z kolejnym takim przełomem – pisze Piotr Sikora, odnosząc się do deklaracji podpisanej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez papieża Franciszka i wielkiego imama. Edward Augustyn z kolei komentuje przytoczoną przez Ojca Świętego „anegdotę” o Janie Pawle II dotyczącą niefrasobliwości w walce z nadużyciami. – Franciszek ma skłonność do posługiwania się przykładami, których prawdziwości nie jest pewny – czytamy.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |