przeglad prasy

Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

– Znamy już całą treść objawień fatimskich, choć krążą fałszywki z wizjami powszechnej katastrofy. To bezwartościowe. Prawdziwą katastrofą jest grzech, a ratunkiem – nawrócenie. O tym mówi Maryja w Fatimie – pisze Franciszek Kucharczak w najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego”.

Tygodnik Idziemy

– Wolę pracę wśród ludzi. – Z młodym księdzem, który zrezygnował z pisania doktoratu w Rzymie, wybierając zwykłą pracę duszpasterską rozmawia Irena Świerdzewska. Ponadto o polskiej zakonnicy, która mając w kieszeni trzy złote, pojechała do Wilna budować hospicjum dla terminalnie chorych, pisze Aneta Kurowska.

Tygodnik Niedziela

Matka Teresa z Kalkuty to jedna z najbardziej znanych świętych w historii świata. W zasadzie powinno się o niej mówić „Matka Teresa ze Skopje”, bo właśnie tam urodziła się w 1910 r. Z Alojzem Gombarem, kuzynem Matki Teresy z Kalkuty, rozmawia Krzysztof Tadej, dziennikarz TVP.

Przewodnik Katolicki

„Przewodnik Katolicki” odnosi się do krytyki papieża Franciszka. – Naszemu tygodnikowi stawia się zarzut, że o Franciszku pisze za dużo. W artykule wstępnym do tego wydania „Przewodnika” zastanawiam się nad zasadnością tej krytyki. Jednak nawet pobieżna obserwacja tego, co się w Polsce na temat papieża publikuje, skłania do wniosku, że o Franciszku nie powinniśmy pisać mniej, ale właśnie więcej – pisze redaktor naczelny, ks. Mirosław Tykfer.

Tygodnik Powszechny

W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” przeczytamy o sytuacji w Wenezueli. – Przez krótką chwilę zdawało się, że wenezuelska opozycja, która od kilku miesięcy usiłuje zmusić socjalistycznego dyktatora Nicolása Maduro do oddania władzy, zwyciężyła – pisze Wojciech Pięciak. Ponadto Piotr Sikora zaznacza, że „mamy do czynienia z kolejnym krokiem w walce z obecnym papieżem”.

Zobacz także
Wasze komentarze