Przegląd prasy katolickiej
Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.
Gość Niedzielny
– Minęło czterdzieści lat od pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Zapytaliśmy kilka znanych osób, jak pamiętają to wydarzenie i jaki wpływ wywarło ono na ich życie – pisze Bogumił Łoziński. Ksiądz Dariusz Kowalczyk SJ pisze z kolei o ataku na abp. Marka Jędraszewskiego. Jego zdaniem metropolita krakowski jest znienawidzony przez środowiska liberalno-lewicowe, które wykorzystują każdy pretekst, aby uderzyć w hierarchę.
Tygodnik Idziemy
Oszukali papieża. – Jak media i politycy oszukali Ojca Świętego i nas, przedstawiając szefa fundacji „Nie lękajcie się” jako ofiarę wykorzystania przez księdza? – kulisy tej sprawy pokazuje ks. Henryk Zieliński. Ponadto o sytuacji chrześcijan w Syrii i o tym, jak można im pomóc mówi dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
Tygodnik Niedziela
W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” redakcja przedstawia, kim jest Duch Święty. – Katechizmowo – Duch Święty to trzecia Osoba Boża. Zauważmy, że gdy tylko zaczynamy mówić o Duchu Świętym, natychmiast musimy się odnieść do Trójcy Świętej. To nie jest przypadek. Można powiedzieć, że „rolą” Ducha Świętego jest wskazywanie na Boga, który jest jeden, ale w trzech Osobach – pisze Ks. Tomasz Jaklewicz.
Przewodnik Katolicki
– Niespodziewanie, zaledwie pięć lat po kanonizacji Jana Pawła II, pojawiły się z dużym natężeniem głosy podające w wątpliwość jego świętość. Skąd się wzięły i na czym są oparte? I jaką rolę odgrywa w całej sprawie pewna anegdota? – wyjaśnia ks. Artur Stopka. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” znajdziemy również fragmenty wywiadu, jakiego udzielił papież Franciszek meksykańskiej dziennikarce Valentinie Alazraki.
Tygodnik Powszechny
Na łamach „Tygodnika Powszechnego” doniesienia, które dają nadzieję wielu milionom ludzi. – Genetycznie zmodyfikowane grzyby okazały się zabójczo skuteczną bronią przeciwko komarom. Zakończony właśnie eksperyment naukowy pozwala wierzyć w ostateczne pokonanie malarii – pisze Marcin Żyła. Edward Augustyn pisze z kolei o głośnym wywiadzie papieża Franciszka dla meksykańskiej telewizji. – Rozwiewając wątpliwości, papież otworzył pole do nowych spekulacji – czytamy. Przeczytamy również rozmowę Rafała Wosia z Karoliną Wigurą. – Z liberałami po 2015 r. stało się to samo, co z bazyliszkiem, który spojrzał w lustro i zamienił się w kamień. Tak bardzo straszyli autorytaryzmem całej prawej strony, że sami się do niej upodobnili – podkreśla Wigura.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |