przeglad prasy

Przegląd prasy katolickiej

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

Gość Niedzielny

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” ks. Robert Skrzypczak pisze o tym, jak rozumieć popularną modlitwę ks. Dolindo Ruotolo „Jezu, Ty się tym zajmij” i jak nią się modlić. – Mówią, że starość nie radość. Ale czy naprawdę nie można czegoś zrobić, by starość była choć odrobinę lepsza i przyjaźniejsza? – zastanawia się z kolei Agata Puścikowska.

Tygodnik Idziemy

O tym, co dzieje się w Medjugorie, opowiada pracujący tam franciszkanin o. Urban Pudełko w rozmowie z Ireną Świerdzewską. Z kolei o „Fenomenie Medjugoria” pisze ks. Henryk Zieliński. – Można tam spotkać ludzi z całego świata. Dlaczego przyjeżdżają właśnie do Medjugoria? – czytamy.

Tygodnik Niedziela

Dla Anny i Andrzeja Mieleckich, ich dwóch córek: Anny i Anieli oraz trzech synów: Andrzeja, Antoniego i Anatola najważniejsza jest miłość. Zgodnie podkreślają: – Nie doświadczylibyśmy jej, będąc w mniejszym składzie – czytamy w najnowszym numerze „Niedzieli”. Anka Zinówko pisze z kolei o wypoczynku z Panem Bogiem.

Przewodnik Katolicki

W nowym numerze „Przewodnika Katolickiego” tematem numeru jest przedmiotowe traktowanie ludzi. Przeczytamy rozmowę z Jolantą Kaczmarczyk, zastępcą dyrektora organizacji Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, która zajmuje się pomocą osobom bezdomnym w Krakowie. – Nikt się nie urodził bezdomnym, każdy ma jakąś historię. Mijając ich na ulicy, najczęściej nie znamy przyczyn, które sprawiły, że się tu znaleźli. Ale jedno jest pewne: bezdomny to nie jest inna kategoria człowieka – pisze Weronika Frąckiewicz.

Tygodnik Powszechny

W najnowszym wydaniu „Tygodnika” pojawia się temat tego, jak w Polsce podchodzimy do ekologii. – Krzepiące jest to, że nabraliśmy w Polsce odwagi w wyrażaniu ekologicznego wkurzu. To już nie są działania wąskiej grupy wtajemniczonych aktywistów – mówi Marta Sapała w rozmowie z Marcinem Żyłą. Przeczytamy również o skarbach chrześcijańskiego Wschodu. – W Iraku zburzono nasze domy, całe wsie. Jeśli nasze najcenniejsze skarby – jak starożytne manuskrypty – znikną z naszej ziemi, co nam pozostanie? – czytamy.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze