Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny
W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” przeczytamy podsumowanie pielgrzymki papieża Franciszka do Egiptu. – Ojciec Święty przemawiał podczas Międzynarodowej Konferencji na rzecz Pokoju. Miał przed sobą znakomite grono muzułmańskich uczonych i duchownych. Ich widok zrobił na mnie duże wrażenie – pisze ks. Marek Gancarczyk. Przeczytamy również rozmowę Agaty Puścikowskiej z abp. Henrykiem Hoserem o objawieniach w Medjugorie i o tym, czy można do tego miejsca pielgrzymować.
Tygodnik Idziemy
Co możemy odpowiedzieć ludziom, którzy nam zarzucają nadmierną cześć dla Matki Bożej? – pisze o. Jacek Salij. Przeczytamy również komentarz ks. Henryka Zielińskiego do długo wyczekiwanego dokumentu Kościoła na temat patriotyzmu i dialogu społecznego. – „Prawdziwy patriota nie zabiega nigdy o dobro własnego narodu kosztem innych” – piszą biskupi. Temat komercyjnej otoczki wokół I Komunii Świętej porusza z kolei Monika Odrobińska. – Na tę okazję handel czeka od Bożego Narodzenia: prezenty komunijne kupujemy co roku nawet za 3 mld zł – pisze autorka.
Tygodnik Niedziela
„Niedziela” podsumowuje pielgrzymkę papieża Franciszka do Egiptu. – Była jedną z najważniejszych, o ile nie najważniejszą z dotychczasowych – pisze ks. Paweł Rozpiątkowski. Redakcja poświęca także sporo miejsca obchodom Dnia Europy, który przypada 9 maja. Jakie będą jej dalsze losy? Z kard. Angelo Bagnasco rozmawia Włodzimierz Rędzioch. Ponadto znajdziemy tekst ks. Łukasza Jaksika na temat wyborów prezydenckich we Francji. Jak wybierze Francja? Czy zdecyduje się na centrowego kandydata Emmanuela Macrona czy prawicową Marine Le Pen?
Przewodnik Katolicki
O przystępowaniu do I Komunii Świętej wcześniej niż zwykle pisze Joanna Mazur. – Nie muszą umieć pisać ani czytać. Muszą znać odpowiedź na najważniejsze pytanie: czy chcesz przyjąć Pana Jezusa? – pisze autorka. Nie brakuje też tematu setnej rocznicy objawień fatimskich. – Wiadomości od Matki Bożej, ważne dla całego Kościoła, przekazały dzieci z małej wioski gdzieś na końcu Europy. O tym, jak udźwignęły ciężar odpowiedzialności, pisze Monika Waluś.
Tygodnik Powszechny
– Ze znanych mi sanktuariów najbardziej lubię Fatimę – przyznaje w edytorialu ks. Adam Boniecki, nawiązując do zbliżającej się setnej rocznicy objawień. Do tego tematu nawiązuje również Janusz Poniewierski. – Burzliwe dzieje objawień z portugalskiej wioski odzwierciedlają burzliwe dzieje Kościoła w XX wieku i jego przyszłość – zauważa Poniewierski. Stanisław Zasada pisze z kolei o blisko dziesięcioletniej obecności w Polsce Wspólnoty Sant’Egidio, która zapewnia olbrzymie wsparcie m.in. bezdomnym.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze