Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
Tematem najnowszego wydania „Gościa Niedzielnego” jest wizyta prezydenta USA w Polsce. Przemówienie Donalda Trumpa wziął pod lupę Jakub Jałowiczor. Warto dodać, że na łamach czasopisma opublikowano całe przemówienie amerykańskiej głowy państwa. Przeczytamy również o najnowszych badaniach Całunu Turyńskiego. – Całun Turyński nie mógł zostać sfałszowany. Dotarliśmy do naukowca, który wykonał przełomowe badania tajemniczego płótna – pisze Jacek Dziedzina. Agata Puścikowska pisze z kolei o Puszczy Białowieskiej. – Czy rzeczywiście puszcza umiera? – zastanawia się autorka tekstu.
Tygodnik Idziemy
– Polskę Andrzeja Dudy z Ameryką Donalda Trumpa łączy dzisiaj więcej niż kiedykolwiek – czytamy na okładce najnowszego numeru Tygodnika „Idziemy”. – Tym jednak, co najbardziej zaskoczyło w przemówieniu Donalda Trumpa, było jasne opowiedzenie się po stronie chrześcijańskich wartości – pisze ks. Henryk Zieliński. Trzeba jednak powiedzieć jasno, że mówienie o chrześcijańskich wartościach, a opowiadanie się po ich stronie to dwie różne sprawy. Nie chcę oceniać sumienia amerykańskiego prezydenta, ale wiele faktów z jego życia stoi raczej w sprzeczności z tym, w co wierzymy.
Tygodnik Niedziela
– Z satysfakcją możemy odnotować, że w Warszawie prezydent Stanów Zjednoczonych opowiedział światu prawdziwą historię Polski. Polacy długo czekali na te słowa – pisze w edytorialu Lidia Dudkiewicz. Wizytę Donalda Trumpa w Polsce komentują również Tomasz Musiał oraz Alina Czerniakowska. – Polska została zauważona przez świat, nawet przez tych bardzo nam nieprzychylnych – twierdzi Czerniakowska. Ponadto przeczytamy rozmowę o byciu singlem/singielką z Magdaleną Wołochowicz, autorką książki „Chwilowo panna”.
Przewodnik Katolicki
Podobnie jak w inne tygodniki, „Przewodnik” komentuje przemówienie Donalda Trumpa. – Przypomnienie, że istnieje coś takiego jak cywilizacja zachodnia i że jest ona wielką wartością wymagającą obrony dla kolejnych pokoleń, ma swoją wielką wagę – zauważa Tomasz Królak, który jednocześnie przyznaje, że retoryka amerykańskiego prezydenta go nie urzekła. Przeczytamy także tekst o zmarłym niedawno Joaquinie Navarro-Vallsie. – Zbudował Watykan ze szkła – pisze Monika Białkowska.
Tygodnik Powszechny
Redakcja „Tygodnika Powszechnego” pisze o „ważnej wizycie w ważnym momencie”, czyli o podróży Donalda Trumpa do Polski. – Gdyby wizyta w Warszawie okazała się początkiem dojrzewania Trumpa do roli jednego z globalnych przywódców, byłby to najlepszy polityczny uzysk Polski – zauważa Olaf Osica. Tematem numeru są jednak finanse, a dokładniej „kredyt nasz powszedni”. – W Polsce przybywa osób, dla których życie pod kreską nie jest już powodem do wstydu, tylko naturalną częścią codziennego życia – pisze Beata Chomątowska.
Zobacz także
Wasze komentarze