okładki tygodników katolickich

Przegląd prasy katolickiej

Gość Niedzielny Gość Niedzielny
Tematem najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. – Treść tego aktu została wypracowana i zatwierdzona przez KEP. Jego uroczyste ogłoszenie zaplanowano na 19 listopada br. W przeddzień uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – pisze ks. Tomasz Jaklewicz. Ponadto w tygodniku znajdziemy także ciekawe fakty dotyczaące statystyk imigracyjnych. Trzeci rok z rzędu Polska zajmuje drugie miejsce w UE pod względem liczby wydanych wiz długoterminowych oraz zezwoleń pobytowych. Jak podaje GN, wyprzedza nas tylko Wielka Brytania. Przeczytamy również rozmowę z prof. Zbigniewem Lewickim na temat nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Tygodnik Niedziela Niedziela
W nowym numerze „Niedzieli” najważniejszym tematem jest analiza ostatnich wydarzeń pod kątem perspektywy ostatecznego przyjścia Chrystusa. Przeczytamy obszerny artykuł o trzęsieniu ziemi we Włoszech i zniszczeniach, które ono spowodowało. – Widok zburzonej bazyliki św. Benedykta zmusza do zadumy nad obecną chwilą historii – czy ta ruina nie stała się dzisiaj znakiem kryzysu naszej cywilizacji europejskiej z jej chrześcijańskimi korzeniami? – zastanawia się Włodzimierz Rędzioch. W tygodniku przeczytamy także teksty dotyczące wyboru Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz wspomnienia ks. Ryszarda Kopra z Hiroszimy.
Przewodnik Katolicki Przewodnik Katolicki
„Króluj nam Chryste” – czytamy na okładce najnowszego wydania „Przewodnika Katolickiego”. To oczywiście w związku z przyjęciem Jezusa za Króla i Pana. – Chrystus jest królem. To jest fakt. Tak wierzą chrześcijanie. Jeśli Kościół w Polsce kolejny raz wyznaje wiarę w Chrystusa Króla, to nie dlatego, że wcześniej w to nie wierzył – pisze we wstępniaku redaktor naczelny, ks. Mirosław Tykfer. Ponadto przeczytamy tekst ks. Jarosława Czyżewskiego o miłosierdziu w czasach zarazy, czyli o tym czy Franciszek nie pomylił się ogłaszając Rok Miłosierdzia w dobie terroryzmu i nienawiści. ”Przewodnik” nie unika także tematu wyborów w USA.
Tygodnik Powszechny Tygodnik Powszechny
„Tygodnik” podobnie jak inne czasopisma poświęca miejsce na temat intornizacji. Na jednej z pierwszych stron czasopisma Marcin Żyła zwraca jednak uwagę, że, „gdy wszyscy zajmują się Trumpem, cierpią Mosul i Aleppo”. – Tylko 4 listopada ok. 33 tys. ludzi uciekło z miasta na wschód, do przygotowanych przez ONZ tymczasowych obozów. Ale najgorsze, mieszkańców Mosulu dopiero czeka – pisze autor. Ponadto Aleksander Smolar pisze o „czasie populistów”, a Szymon Hołownia o bezradności wobec wyborów dokonywanych ostatnio przez ludzi, zwłaszcza w dziedzinie polityki. „Tygodnik Powszechny” proponuje też swoim czytelnikom dość obszerny reportaż o Kongo.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze