cof

Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Gość Niedzielny
W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” „Słowo między nami”, czyli oczywiście o tajemnicy wcielenia. – Magiczne małe święta mogą jednak zasłonić Boga. Próbują wypełnić pustkę po Nim, przekonać, że i bez Niego można fajnie świętować – pisze ks. Tomasz Jaklewicz w tekście „Dziecko i logos”. Znajdziemy również rozmowę Bogumiła Łozińskiego z abp. Henrykiem Hoserem. – Lubię porównywać Ducha Świętego, Ducha Jezusa Chrystusa, do GPS-u, który nas prowadzi do celu – czytamy.
Tygodnik Idziemy
– Czekając na Wigilię – Potrzebę, warunki i możliwości pojednania z okazji Bożego Narodzenia w rodzinach i w ojczyźnie – komentuje o. Jacek Salij OP w rozmowie z Barbarą Sułek-Kowalską. Przeczytamy również o rechrystianizacji Europy, do której nie tak dawno odwoływał się premier Mateusz Morawiecki. Komu dzisiaj jest bliżej do ojców założycieli Unii Europejskiej: zachodnim przywódcom czy Polsce? – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.
Tygodnik Niedziela
– Ludzkość po dziś dzień nie rezygnuje z pogłębionej refleksji na temat tego, kim był Chrystus. Na czym polegała Jego misja? – o tym w najnowszym wydaniu „Niedzieli” pisze ks. Marek Łuczak. Ponadto ks. Jacek Molka proponuje czytelnikom świąteczny alfabet, czyli wyjaśnienie wszystkich tych elementów, które w najbliższych dniach będą dla nas najważniejsze. – Mam nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie w nich coś, co pozwoli jeszcze lepiej przeżyć wydarzenie przyjścia na świat Jezusa z Nazaretu – pisze autor.
Przewodnik Katolicki
Także w „Przewodniku” najważniejszy temat to Boże Narodzenie. Jednak przeczytamy również komentarz Tomasza Królaka do działań papieża Franciszka. – Papież ubolewa, że są w Europie kraje, które zamknęły się na uchodźców, i że w ten sposób zamknęły także serca – pisze wiceprezes KAI. Monika Białkowska pisze z kolei o autobusie, który został przerobiony przez jednego z nauczycieli akademickich na bar dla bezdomnych. Autorka przytacza dramatyczne historie ludzi, których tam spotkała.
Tygodnik Powszechny
– Wierzący i niewierzący, wszyscy jakoś świętujemy Boże Narodzenie, co jest piękne, jak wszystko, co ludzi łączy – pisze we wstępniaku do podwójnego, świątecznego numeru „Tygodnika Powszechnego”. Z okazji Świąt znakomita rozmowa Artura Sporniaka z abp. Grzegorzem Rysiem. – Boże Narodzenie pokazuje, że Bóg usuwa wszystkie przeszkody, żeby się z człowiekiem spotkać. To człowiek je mnoży – podkreśla metropolita łódzki.
Przegląd prasy katolickiej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze