Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
gn Gość Niedzielny
Tematem najnowszego wydania „Gościa Niedzielnego” jest nadzieja. – Zacznijmy od tego, czym nadzieja nie jest. Otóż nie jest optymizmem, choć często bywa z nim mylona – pisze ks. Tomasz Jaklewicz. Poza tym Agata Puścikowska podejmuje temat zakazu transmitowania spotów reklamowych z uśmiechniętymi dziećmi z zespołem Downa we Francji. Ks. Marek Gancarczyk przyznaje z kolei: „Z coraz większym trudem przychodzi mi pogodzić się z tym, co dzieje się w Kościele w Europie”. Tekst dotyczy między innymi coraz większego stopnia zlaicyzowania krajów Europy Zachodniej oraz kryzysu powołań kapłańskich i zakonnych w Kościele.
niedziela Tygodnik Niedziela
– Chryste, Polska jest Twoja – czytamy w najnowszym wydaniu Tygodnika „Niedziela”. – Przyjęcie Chrystusa za Króla i Pana stanowi potwierdzenie historycznego wydarzenia sprzed 1050 lat, gdy Mieszko I przyjął Chrzest św. Właśnie wtedy na polskiej ziemi zaczęło się królowanie Chrystusa – pisze Lidia Dudkiewicz, redaktor naczelna. Tematem numeru jest jednak Adwent. Ks. Marek Łuczak pisze o haśle nowego roku duszpasterskiego, które brzmi „Idźcie i głoście”, z kolei ks. Jacek Molka omawia, czym jest Adwent i jakie jest jego znaczenie.
pk Przewodnik Katolicki
„Przewodnik” w najnowszym numerze chce zachęcić czytelników, aby „tak przeżyć Adwent, żeby tradycja pustego miejsca stała się wreszcie rzeczywistością”. – Wierzymy, że (…) w wielu polskich domach zdarzyć się może prawdziwy cud: przyjęcie wcielonego Syna Bożego w człowieku potrzebującym. Dosłownie, a nie symbolicznie” – pisze ks. Mirosław Tykfer, redaktor naczelny. Ponadto w tygodniku znajdziemy poruszający wywiad z bezdomnym Krzysztofem, który opowiada o swojej relacji z Bogiem i życiowych trudnościach.
tp Tygodnik Powszechny
W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” przeczytamy reportaż Ewy Wanat o problemach społecznych w Niemczech związanych ze zjawiskiem imigracji. Autorce udało się zburzyć stereotypy występujące wcześniej na łamach innych polskich czasopism. Ponadto przeczytamy także wywiad z byłą premier Ewą Kopacz oraz analizę polityczną zadań stojących przed nowo wybranym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Znajdziemy również artykuł na temat nowej pierwszej damy USA, której historia to ucieleśnienie „American dream”.
Przegląd prasy katolickiej
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze