Twoje pieniądze kształtują świat! Dzień Bez Kupowania

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Każdego roku, w ostatnią sobotę listopada świętowany jest Dzień bez Kupowania. W całej Europie odbywają się wtedy wydarzenia i happeningi. W tym roku Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zorganizuje akcję informacyjną w trzech krakowskich galeriach handlowych.

Dzień bez Kupowania – o co chodzi?

Często kupujemy wiele zbędnych produktów, które po pewnym czasie lądują na śmietniku. Supermarkety kuszą nas wyjątkowymi okazjami i prześcigają się w oferowaniu nam jak największej ilości towarów za grosze. Szukając sposobu na oszczędzenie paru złotych nie zastanawiamy się czy kolejna rzecz jest nam potrzebna, nie myślimy też o tym kto płaci za nią prawdziwą cenę. Sklepy wabią nas promocjami, które osiągane są kosztem głodowych zarobków i fatalnych warunków pracy ludzi pracujących przy produkcji czekolady, ubrań czy przy uprawie owoców tropikalnych.

Dzień Bez Kupowania, który obchodzimy w ostatnią sobotę listopada ma w sposób symboliczny przypomnieć, że bezrefleksyjna konsumpcja szkodzi ludziom i środowisku naturalnemu. Oczywiście nie sposób niczego nie kupować. Dlatego wybierajmy produkty świadomie, bardziej etyczne, ekologiczne lecz w mniejszych ilościach.

Z okazji Dnia Bez Kupowania, 26 listopada zorganizowana będzie akcja informacyjna w trzech krakowskich galeriach. Ma to przedstawić problemy, ale również rozwiązania, które możemy wprowadzić od zaraz w swoim życiu. Nasze pieniądze kształtują świat.

Galeria Krakowska: 12:00 – 13:00

Galeria Kazimierz: 13:15 – 14:15

Galeria Bonarka: 14:30 – 15:30

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie od wielu lat działa na rzecz poprawy warunków pracy i zwiększenia świadomości polskiego społeczeństwa na temat zagrożeń płynących z nadmiernego konsumpcjonizmu. Chce sprawić, by w gąszczu produktów i usług każdy mógł odnaleźć produkty wytworzone z poszanowaniem środowiska i godności pracowników.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Galeria (3 zdjęcia)
Twoje pieniądze kształtują świat! Dzień Bez Kupowania
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze