Twoje pieniądze kształtują świat! Dzień Bez Kupowania

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Każdego roku, w ostatnią sobotę listopada świętowany jest Dzień bez Kupowania. W całej Europie odbywają się wtedy wydarzenia i happeningi. W tym roku Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zorganizuje akcję informacyjną w trzech krakowskich galeriach handlowych.

Dzień bez Kupowania – o co chodzi?

Często kupujemy wiele zbędnych produktów, które po pewnym czasie lądują na śmietniku. Supermarkety kuszą nas wyjątkowymi okazjami i prześcigają się w oferowaniu nam jak największej ilości towarów za grosze. Szukając sposobu na oszczędzenie paru złotych nie zastanawiamy się czy kolejna rzecz jest nam potrzebna, nie myślimy też o tym kto płaci za nią prawdziwą cenę. Sklepy wabią nas promocjami, które osiągane są kosztem głodowych zarobków i fatalnych warunków pracy ludzi pracujących przy produkcji czekolady, ubrań czy przy uprawie owoców tropikalnych.

Dzień Bez Kupowania, który obchodzimy w ostatnią sobotę listopada ma w sposób symboliczny przypomnieć, że bezrefleksyjna konsumpcja szkodzi ludziom i środowisku naturalnemu. Oczywiście nie sposób niczego nie kupować. Dlatego wybierajmy produkty świadomie, bardziej etyczne, ekologiczne lecz w mniejszych ilościach.

Z okazji Dnia Bez Kupowania, 26 listopada zorganizowana będzie akcja informacyjna w trzech krakowskich galeriach. Ma to przedstawić problemy, ale również rozwiązania, które możemy wprowadzić od zaraz w swoim życiu. Nasze pieniądze kształtują świat.

Galeria Krakowska: 12:00 – 13:00

Galeria Kazimierz: 13:15 – 14:15

Galeria Bonarka: 14:30 – 15:30

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie od wielu lat działa na rzecz poprawy warunków pracy i zwiększenia świadomości polskiego społeczeństwa na temat zagrożeń płynących z nadmiernego konsumpcjonizmu. Chce sprawić, by w gąszczu produktów i usług każdy mógł odnaleźć produkty wytworzone z poszanowaniem środowiska i godności pracowników.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Galeria (3 zdjęcia)
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze