Przegląd prasy katolickiej
Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej!
Gość Niedzielny
– Czy w Internecie można spotkać Boga? Czy oglądanie relacji live z adoracji jest tym samym co klęczenie przed Najświętszym Sakramentem? – na te i inne pytania odpowiada Marcin Jakimowicz. – Ponad 3 mld osób na świecie korzysta miesięcznie z mediów społecznościowych, a 9 na 10 użytkowników czyni to za pomocą smartfonów i tabletów. Technologia wytycza również nowe ścieżki duchowej aktywności – pisze z kolei Krzysztof Błażyca.
Tygodnik Idziemy
W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” przeczytamy o tym, kto wpadł na pomysł wypożyczenia krzyża z Giewontu oraz o tym, czego możemy się spodziewać po tegorocznym spotkaniu na Stadionie Narodowym. Mówi o tym ks. Rafał Jarosiewicz w rozmowie z Sylwią Gawrysiak. Ponadto o tym, czy budowanie arki, która przeniesie wiarę w lepsze czasy, jest jedynym wyjściem dla katolików zagrożonych współczesnym barbarzyństwem, pisze o. Dariusz Kowalczyk SJ.
Tygodnik Niedziela
Lucas Maeda de Oliviera, brazylijski chłopiec cudownie uzdrowiony za wstawiennictwem pastuszków z Fatimy, odwiedził Polskę. W „Niedzieli” znajdziemy artykuł na ten temat. – Kiedy został uzdrowiony, poczułam ogromną radość i wdzięczność. Pojawiło się też znacznie więcej modlitwy do świętych pastuszków Franciszka i Hiacynty – wyznała jego mama.
Przewodnik Katolicki
– Abstrahując od głosów mniej życzliwych Kościołowi, trzeba przecież przyznać, że stosowanie kary śmierci miało w historii Kościoła swój niechlubny historyczny kontekst. Myślę o wyprawach krzyżowych, o inkwizycji, o działaniach głośnych kolonizatorów, od działalności których Kościół nie zawsze odcina się nawet dzisiaj wystarczająco wyraźnie – komentuje bp Kazimierz Romaniuk. Ponadto Piotr Jóźwik rozmawia z o. Maciejem Ziębą OP na temat stulecia naszej niepodległości.
Tygodnik Powszechny
– Nie mam żadnych przesłanek, by uznać, że w polskim Kościele postępowano inaczej niż w amerykańskim albo irlandzkim – komentuje sprawę nadużyć seksualnych o. Adam Żak SJ. – Brak danych kontaktowych do delegatów na wielu stronach internetowych jednostek kościelnych to tak, jakby strzelać sobie w kolano – dodaje o. Żak. Niestety obecnie takie dane znajdują się na stronach internetowych jedynie 18 diecezji, a jest ich w Polsce 44.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |