Przegląd prasy katolickiej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
 gosc-niedzielny Gość niedzielny
Tematem „Gościa” jest problem 100 tysięcy zarodków zapłodnionych i zamrożonych w wyniku procedury in vitro w Polsce. Z roku na rok staje się to coraz większym problemem nie tylko moralnym, ale także prawnym. Marcin Jakimowicz w materialne pt. „Spalam się!” podejmuje ciekawie temat Adoracji Najświętszego Sakramentu jako czasu kontemplacji, ale także otrzymywania konkretnych zapewnień i odpowiedzi od Boga.  Ponadto ksiądz Tomasz Jaklewicz rozważa za Benedyktem XVI znaczenie modlitwy, jako przestrzeni uczenia się nadziei i miejsca gdzie nigdy nie jesteśmy samotni.
 niedziela-okladka1 Niedziela 
„Uwięzieni w biedzie” – to temat najnowszego numeru tygodnika „Niedziela”. O ubóstwie, które według raportu „Szlachetnej Paczki” może być niezawinione, pisze Katarzyna Woynarowska. Ponadto obecny jest temat nominacji abp Marka Jędraszewskiego na metropolitę krakowskiego, o czym mówi kard. Zenon Grocholewski w wywiadzie Włodzimierze Rędziocha.  Przeczytamy także o tym jak obronić Święta Bożego Narodzenia przed komercją – Symbole chrześcijańskich świąt znikają z europejskich miast w zastraszającym tempie – pisze Katarzyna Cinzio.
 okladka-przewodnik Przewodnik Katolicki 
Na okładce najnowszego numeru „Przewodnika” święta rodzina. – Czasami chciałbym, aby Ewangelia opowiedziała trochę więcej o przeżyciach swoich bohaterów – pisze ks. Krzysztof Porosło w kontekście codzienności Świętej Rodziny. Ponadto Marzena Gursztyn przybliża nam Jerozolimę i jej zwyczaje w czasie przyjścia Mesjasza. W numerze bardzo ciekawy artykuł z okazji 80. urodzin papieża Franciszka – Bergoglio każdego dnia przychodził pomagać nam w chlewie w karmił świnie. Był tym wychowawcą, który nigdy nie wysłał nas do prac, których jednocześnie sam nie wykonywał – cytuje w swoim materiale o. Kasper Kaproń OFM.
 okladka-tygodnik Tygodnik Powszechny
W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” przeczytamy artykuł Karoliny Przewrockiej-Aderat, która z Betlejem pisze o tym jak mógł przebiegać poród i narodziny Jezusa. Ponadto przeczytamy wywiad z ks. bp. Grzegorzem Rysiem, który mówi o tym dlaczego święty Albert „był dziwny” i jaka jest rola  Kościoła w walce z ubóstwem. – Nasz Kościół źle definiuje zagrożenia. Jego problemem nie jest demokrata-sceptyk, tylko nihiliści – pisze Michał Okoński w artykule analizującym postać Adama Michnika. W czasopiśmie znajdziemy ponadto dodatek poświęcony 90. urodzinom profesor Marii Janion.
Zobacz także
Wasze komentarze