fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

– Tak jak alkoholik może zapić się na śmierć, tak ja mogę się na śmierć zajeść. Zważyłem się, mam 185 kilogramów. To tylko 15 do dwustu – w najnowszym numerze „Newsweeka” dziennikarz Tomasz Sekielski opowiada, dlaczego postanowił się odchudzić. Ponadto Aleksandra Pawlicka pisze o homilii abp. Grzegorza Rysia, która w ostatnim tygodniu była szeroko komentowana w mediach. Metropolita łódzki przeprosił za grzechy Kościoła i w mocnych słowach wypowiedział się o zaniedbaniach.

Wprost

W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” rozmowa z Dodą, która przeżywa obecnie problemy osobiste związane z chorobą jej ojca. Celebrytka mówi też, że padała ofiarą seksizmu. – Byłam ofiarą seksizmu i przemocy słownej. Dlatego mówię „stop” mowie nienawiści – podkreśla piosenkarka. Przeczytamy również rozmowę z Rzecznikiem Episkopatu Polski, który podkreśla, że Kościół w naszym kraju nie jest w żaden sposób uprzywilejowany.

Do Rzeczy

– Za zwycięstwami w Formule 1 stoi armia ludzi, którzy projektują i wykonują bolidy. Ich praca jest równie ważna jak i umiejętności kierowców. A może nawet ważniejsza – pisze Łukasz Majchrzyk w artykule „Bolidy z laboratorium”. Ponadto o tym, skąd się wzięło nieprawdziwe oskarżenie Polaków o wymordowanie podczas II wojny światowej 200 tys. Żydów, docieka Wojciech Wybranowski w artykule „Anatomia kłamstwa”.

Polityka

– Według GUS bieda jest w Polsce marginesem: w skrajnym ubóstwie żyje nieco ponad 4 proc. Polaków i tylko 6,5 proc. rodzin wielodzietnych. 500 plus poprawiło statystyki finansowe, ale ci naprawdę najubożsi bardziej niż pieniędzy potrzebują ludzkiej pomocy – pisze Juliusz Ćwieluch w najnowszym numerze „Polityki”.

Sieci

W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wywiad z Pawłem Kukizem o tym, jakie warunki postawi koalicjantom i z kim na pewno nie wejdzie w żadne układy. Kogo szanuje? Kogo uważa za zdrajcę? – Do żadnego rządu nie chcę osobiście iść. Moim zadaniem jest doprowadzenie do zmian ustrojowych, moim celem jest wymuszenie obniżenia opodatkowania, a nie jakieś stanowiska – podkreśla stanowczo lider Ruchu Kukiz ’15 w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi.

Zobacz także
Wasze komentarze