Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
– Kaczyński chce się mścić, ale Tusk jest poza sferą jego wpływów, więc nie może tak po prostu wsadzić go do aresztu albo nasłać na niego prokuratorów – pisze we wstępniaku Tomasz Lis, który twierdzi, że motorem napędowym rządu PiS jest chęć osobistej zemsty na byłym premierze. W najnowszym numerze „Newsweeka” znajdziemy też rozmowę Piotra Najsztuba z Januszem Gajosem. – Celowe dzielenie narodu, napuszczanie jednych na drugich uważam za przestępstwo – mówi aktor. Ponadto Karolina Pasternak proponuje czytelnikom recenzję filmu „Maria Skłodowska-Curie”, który wszedł na ekrany kin.
Wprost
Na okładce najnowszego wydania tygodnika „Wprost” 50 najbardziej wpływowych Polek, a wśród nich m. in. Agata Kornhauser-Duda, Anna Lewandowska, Beata Szydło, Elżbieta Jaworowicz i Anna Dymna. – Dzień kobiet to już trochę archaizm. Bo tak naprawdę nadchodzi nie tylko dzień, ale po prostu czas kobiet. Obie płcie zrównują się coraz bardziej pod względem wpływów w polityce, gospodarce czy kulturze – czytamy. We „Wprost” znajdziemy również tekst na temat zmian w systemie finansowania kierunków studiów. Czy wprowadzenie rynkowych mechanizmów zarządzania pomoże polskim uczelniom konkurować z zagranicznymi?
Do Rzeczy
– Na pewno jest wybitnym politycznym strategiem. Realizuje wizję Polski, wobec której opozycja jest kompletnie bezsilna. Potrafi w paru krótkich zdaniach sprowadzić opozycję do parteru i wykazać jej porażającą indolencję intelektualną – mówi Magdalena Ogórek, komentując pozycję polityczną Jarosława Kaczyńskiego. Piotr Semka komentuje również sprawę głośnego spektaklu – „Klątwy”. – Sprawa „Klątwy” pokazała, że zdecydowane stawanie katolików w obronie swoich praw ma posmak radykalizmu. Czas postawić pytania o formę ochrony uczuć religijnych – pisze Semka.
Polityka
W najnowszym wydaniu „Polityki” najważniejszym tematem jest masowa wycinka drzew, która stała się możliwa dzięki nowym regulacjom prawnym. Ustawa przez jednych jest chwalona, a inni nie zostawiają na niej suchej nitki. Czy rząd wycofa się ze zmian w prawie? – Sprawę odłożono na kolejne posiedzenie Sejmu, zatem polska masakra piłą mechaniczną trwa – pisze Marta Sapała. Tygodnik odnosi się także do „Klątwy”. Aneta Kyzioł sugeruje jednak, że aby ocenić spektakl, należy go obejrzeć, a wielu publicystów dzieliło się opinią na jego temat, bazując na jedynie relacjach innych. Nie trzeba jednak widzieć niektórych scen na żywo, aby stwierdzić, że budzą zgorszenie.
wSieci
W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marek Pyza i Marcin Wikło odkrywają prawdę o Andrzeju Hadaczu, o którym zrobiło się głośno podczas ostatniej kampanii prezydenckiej w Polsce. Zdaniem Marka Pyzy i Marcina Wikło, Andrzej Hadacz jest człowiekiem, który został wytypowany przez rząd PO do nieczystej walki z opozycją. Znajdziemy również tekst na temat współczesnego feminizmu. – Wojujące feministki nie są w stanie tego pojąć, odrzucają kobiecość i macierzyństwo, a rodziny nienawidzą – twierdzi Konrad Kołodziejski.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze