Przegląd tygodników opinii
Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.
Newsweek Polska
W kioskach jest już dostępny nowy numer „Newsweeka”. Przeczytamy w nim między innymi o tym, jak „jak smartfon zabija rodzinę”. – Zamiast rozmawiać, rodzice i dzieci stale gapią się w ekran. Już całe rodziny wymagają terapii, bo są uzależnione od telefonów – czytamy. Przeczytamy również komentarz do ostatnich wypowiedzi Zofii Klepackiej. – Nowa bohaterka prawicy nie zna się na polityce, nie rozumie, co dzieje się w Polsce, ale w obronie dzieci pójdzie na wojnę z każdym.
Wprost
– Moja refleksja, gdy odchodziłam ze stanowiska premiera, była następująca: jesteśmy blisko tego, żeby zmarnować sukces. Dlatego ani przez moment nie miałam w planie budowania frakcji ani odchodzenia z partii – mówi w rozmowie z „Wprost” Beata Szydło, była premier. Przeczytamy również o doniesieniach w sprawie ks. Józefa Tischnera. – Jak ktoś pisze, że ksiądz Tischner ma się czegoś wstydzić, to ja pytam: „Gdzie jest jakikolwiek dowód?” – mówi Maciej Gawlikowski, historyk.
Do Rzeczy
– PiS od lat głośno mówi o konieczności wprowadzenia zmian w ustawie zasadniczej. Niewykluczone, że już po jesiennych wyborach ugrupowanie będzie miało większość konstytucyjną. Sprawdziliśmy, czy i w jakim zakresie partia Kaczyńskiego jest gotowa do istotnych zmian w konstytucji – informuje Wojciech Wybranowski w artykule „Czas na konstytucyjne zmiany?”. W nowym numerze znajdziemy również rozmowę z Wojciechem Cejrowskim.
Polityka
– Jeśli opozycja po majowym szoku znowu się rozdrobni, to wynik KE z ostatnich wyborów będzie przez lata wspominany z nostalgią i wzruszeniem. Kolejna okazja na zwycięstwo antyPiSu może się trafić dopiero w końcówce przyszłej dekady – uważają Mariusz Janicki oraz Wiesław Władyka. Przeczytamy też rozmowę z Grzegorzem Schetyną o wyborczej przegranej i o tym, co dalej z antypisowską koalicją.
Sieci
W wywiadzie „PiS coraz więcej umie” przeprowadzonym przez Jacka Karnowskiego, prof. Waldemar Paruch mówi: Liderzy PO, nawet gdyby bardzo chcieli zmienić strategię, gdyby chcieli wyjść z opozycyjności totalnej, nie są już w stanie tego zrobić. Ich wyborcy tego nie zaakceptują. Ekspert z rządowego Centrum Analiz Strategicznych jako przyczynę ostatniej porażki Koalicji Europejskiej podał m.in. zbyt dużą pewność siebie. Jego zdaniem opozycja przegrała wybory, w których stawiała na pewne zwycięstwo.
Zobacz też: Wszystkie przeglądy prasy
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |