fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy.

Newsweek Polska

– Kobiety szukają w Internecie podziwu, dlatego tak chętnie wrzucają swoje zdjęcia. Mężczyźni wolą gry, pornografię i udowadnianie, że się na czymś znają. Choć wszyscy czasem dostają to, czego oczekują, częściej bywają rozczarowani. Zwykle sobą nawzajem – pisze Renata Kim w artykule „Zgryzoty w sieci”. Maciej Nowicki pisze z kolei o sytuacji w Hongkongu. – Hongkong ocalił autonomię. Pod presją milionów demonstrantów rząd lokalny zawiesił zmianę kontrowersyjnego prawa o ekstradycji. To wielkie zwycięstwo społeczeństwa obywatelskiego i porażka Chin – czytamy.

Wprost

Najczęściej zadawane pytanie przez te ostatnie pięć lat? „Czy znając konsekwencje, zrobilibyście to samo, czyli opublikowali taśmy?”. Tak, bo taki był dziennikarski obowiązek. Sylwester Latkowski i Michał Majewski opowiadają w najnowszym numerze „Wprost” o kulisach afery taśmowej. Ponadto Rzecznik Praw Obywatelskich mówi o zabójstwie 10-letniej Kristiny. – Głęboko współczuję rodzinie zamordowanej dziewczynki. Ale nie może być zgody na budowanie atmosfery linczu przez przedstawicieli władzy – mówi Adam Bodnar w rozmowie z Agatą Jankowską.

Do Rzeczy

– Nic nie wskazuje na to, żeby nowy prezydent Ukrainy był uległy wobec Kremla. Ciągnie go na Zachód. Na razie zacieśnia relacje z Paryżem. Warszawa może z Wołodymyrem Zełenskim wiele ugrać – zauważa Maciej Pieczyński w tekście „Zagadka Zełenskiego”. – Dzisiaj płaca minimalna odgrywa znacznie większą rolę na rynku pracy niż kiedyś. To nie jest czas na radosne podwyżki w nieskończoność – pisze z kolei Stefan Sękowski w artykule „Minimalnie więcej?”.

Polityka

– Torby, torebki, foliówki, pudełka, butelki, kartoniki, tacki, kubeczki, miseczki, talerzyki, tuby, saszetki – po każdych zakupach zostajemy z górą plastikowych opakowań. Najgorzej jest z butelkami po wodzie. Latem wyrzucamy ich setki milionów miesięcznie. Co z tym robić? – zastanawia się Adam Grzeszak. Joanna Podgórska pisze z kolei o sytuacji w diecezji płockiej. Dziennikarka uważa, że księża buntują się tam przeciwko swojemu biskupowi.

Sieci

W najnowszym numerze „Sieci” analiza rozpadu Komitetu Obrony Demokracji. Ruch, który gromadził dziesiątki tysięcy osób, dziś jest cieniem dawnej potęgi. Kolejny lider zrezygnował, aktywiści się rozpierzchli. Co poszło nie tak? – pytają publicyści na łamach „Sieci”. W artykule „Na rozstaju dróg” Marcin Fijołek pisze natomiast o sytuacji w Kukuz’15. Po przegranej walce o mandaty w Parlamencie Europejskim w sejmowych kuluarach zawrzało od plotek o przejściu niektórych posłów do PiS.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze