fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

Jak rodzi się w Polsce? O tym pisze Małgorzata Święchowicz. „Po 25 latach walki o to, by Polki mogły rodzić po ludzku, wciąż zdarzają się nieludzkie poniżanie, nieludzki ból i nieludzka ignorancja” – czytamy. Jacek Pawlicki pisze z kolei o pożarach Amazonii. „Lasy Amazonii płoną, bo prezydent Brazylii dał sygnał do kolonizacji nowych terenów i niszczenia dzikiej puszczy. Cała nadzieja w tym, że przestraszy się protestów świata, bo skutki zagłady lasów deszczowych odczujemy wszyscy” – pisze publicysta.

Wprost

„Pożary lasów tropikalnych w Brazylii to jeden z najgorętszych tematów końca wakacji. Czy politycy ostrzegający przed światową apokalipsą kierują się jedynie troską o środowisko?” – zastanawia się w najnowszym numerze „Wprost” Anna Gwozdowska. W tygodniu znajdziemy również dobrą wiadomość dla kobiet, które mierzą się z nowotworem. „Od września Polki chore na raka piersi będą mogły być leczone innowacyjnymi terapiami. Jak zmieni to losy pacjentek?” – czytamy w tekście Katarzyny Pinkosz.

Do Rzeczy

W najnowszym numerze tygodnika „Do Rzeczy” przeczytamy o Grecie Thunberg. „Skąd się wziął fenomen 16-letniej Szwedki, którą lewica okrzyknęła klimatyczną prorokinią? Brytyjska prasa donosi, że za wszystkim stoją wielki zielony biznes i grupa bardzo zdolnych PR-owców” – czytamy. Marcin Wolski pisze z kolei o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. „Niezależnie od tego, czy uznamy, że druga wojna światowa była jedynie odłożoną w czasie dogrywką pierwszej, czy stanowiła zupełnie wyjątkowe wydarzenie historyczne, oba konflikty zmieniły kompletnie bieg ludzkiej historii” – pisze publicysta.

Polityka

„Wraz z końcem wakacji kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. PiS boryka się z kolejnymi aferami, ale opozycja ma jeszcze trudniejszą sytuację. Wciąż szuka swojej opowieści” – pisze Rafał Kalukin. Przeczytamy również o nadużywaniu alkoholu w Polsce. „Polskie miasta próbują walczyć z nadmiernym spożyciem alkoholu. Czy i jak to się sprawdza? I kto na tym najwięcej zyska, a kto straci?” – pisze o tym Adam Grzeszak.

Sieci

W nowym numerze tygodnika „Sieci” o rozpoczynającej się kampanii wyborczej, która zapowiada się na najostrzejszą batalię polityczną ostatnich 3 dekad. Michał Karnowski w artykule „Oto prawa i wolności, o które toczy się walka” podkreśla, że jego zdaniem nadchodzące wybory to bitwa pomiędzy zwolennikami pielęgnowania polskości i umacniania naszego państwa, a wizją stopniowego demontażu ojczyzny. Uważa, że Polacy będą musieli zadecydować, czy chcą zachować prawo do dumy z bycia Polakiem i z prawdy historycznej, prawo do, silnego, jednego dla wszystkich obywateli, uczciwego i bezpiecznego państwa oraz wolność i samodzielność na arenie międzynarodowej, którą udało się wywalczyć przez cztery minione lata.

Zobacz także
Wasze komentarze