fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

„Kiedy mamy do czynienia z niegodziwością, trzeba z nią walczyć i ja to robię. Jeżeli więcej ludzi będzie «strajkować od głosowania», demokracja w Polsce upadnie” – mówi Leszek Balcerowicz w rozmowie z Renatą Kim. Ponadto w „Newsweeku” także o tym, że triumf populizmu Patryka Vegi w polskim kinie towarzyszył triumfowi populizmu Jarosława Kaczyńskiego w polityce – film „Polityka” analizuje Cezary Michalski.

Wprost

„Jeśli Małgorzata Kidawa-Błońska w Warszawie osiągnie lepszy wynik wyborczy niż Jarosław Kaczyński, zostanie kandydatką na prezydenta Polski. Ma to zostać ogłoszone zaraz po wyborach parlamentarnych. Taką decyzję podjęło ścisłe kierownictwo PO” – ustalił „Wprost”. Przeczytamy również o błędach wychowawczych, do których niechętnie się przyznajemy. „Otyłość dzieci czy ich uzależnienie od gier i Internetu to wciąż tematy tabu, bo rodzicom trudno się przyznać do błędów wychowawczych” – mówi Agata Młynarska, dziennikarka.

Do Rzeczy

„Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz weszła przebojem do opozycyjnej polityki. Jednak po niekończącej się serii wpadek może się okazać gwiazdą jednego sezonu” – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Prezydent-wpadka”. W „Do Rzeczy” znajdziemy również komentarz Tomasza Terlikowskiego do informacji o „genie homoseksualizmu”. „Nic się nie stało, naprawdę nic się nie stało. Informacja o tym, że nie istnieje jeden gen homoseksualizmu, nie ma najmniejszego znaczenia ani dla wiernych nauczaniu Biblii chrześcijan, ani dla zwolenników ideologii LGBTQ+” – pisze publicysta.

Polityka

„Prezes PiS trzy lata temu przyznał wprost: «W Polsce za pomocą telewizji można wykreować obraz, jaki się chce, bo społeczeństwo nie analizuje tego, co tam widzi, tylko przyjmuje jako prawdziwe». Prezes TVP tę myśl wciela w życie. A w kampanii wyborczej stara się jeszcze bardziej” – pisze Anna Dąbrowska w najnowszym wydaniu „Polityki”. Na łamach tego tygodnika przeczytamy również rozmowę z Mariuszem Kowalewskim, byłym dziennikarzem TVP, o tym, kto na kogo szukał haka, za kim wysyłano reporterów i drony.

Sieci

Marek Pyza i Marcin Wikło w artykule „Opozycja w rozsypce” opublikowanym w tygodniku „Sieci” wskazują, że o coraz bardziej prawdopodobnej wygranej PiS mówią nie tylko sondaże. Przekonani o rychłym zwycięstwie ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego są zarówno zwolennicy tej partii, jak i opozycja. Można zadawać sobie pytanie, o co w tej kampanii grają politycy opozycji. Jeśli ich szanse na wygraną i przejęcie władzy są niewielkie, najbezpieczniej skupić się na przetrwaniu. Ponadto Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej w rozmowie z Dorotą Łosiewicz („Opozycja chciałaby strajku w każdej dziedzinie”) ustosunkowuje się do opinii Rafała Trzaskowskiego, który twierdzi, że w samej stolicy brakuje ok. 4 tys. nauczycieli.

Zobacz także
Wasze komentarze