fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

„Kochał kobiety równie mocno jak ojczyznę, jednak nigdy nie był stały w uczuciach. One kochały go bezgranicznie i do końca” – pisze o Józefie Piłsudskim Kamil Nadolski. Renata Grochal pisze z kolei o ministrze spraw wewnętrznych i administracji. „Mariusz Kamiński jest rewolucjonistą, który hołduje zasadzie: cel uświęca środki. Właśnie dostał władzę, o której inni politycy w III RP mogli tylko pomarzyć” – czytamy w najnowszym „Newsweeku”.

Wprost

W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” przeczytamy za to, o tym jak piją politycy. „Zaszywają się w pokoju hotelu poselskiego, wyłączają telefon i znikają dla świata na dzień, dwa, czasem kilka. Zdarza się, że pod wpływem alkoholu uczestniczą w sejmowych posiedzeniach, a nawet udzielają wywiadu w mediach. O problemie alkoholizmu wśród polityków się nie mówi, ale to nie znaczy, że go nie ma” – pisze Joanna Miziołek.

Do Rzeczy

„Na wynik wyborów wpłynie nie tylko prestiżowe starcie w Warszawie, lecz także pojedynek ikon zwaśnionych obozów politycznych w całym kraju” – pisze Wojciech Wybranowski. Kamila Baranowska pisze z kolei o „seksbojówkach”. „Seksedukacja to wdzięczny temat dla polskich celebrytów. Seks zawsze dobrze się sprzedaje w mediach, a przy okazji można uderzyć w PiS czy «zacofany» Kościół” – czytamy.

Polityka

„Małgorzata Kidawa-Błońska będzie premierem pokoju i spokoju – przekonują politycy Koalicji. PiS na razie ją lekceważy, ale to tylko doraźna taktyka” – uważa Malwina Dziedzic. Przeczytamy również o głośnym filmie „Polityka”. „Patryk Vega nie zmieni preferencji wyborczych Polaków. Nie zmieni też obrazu polskiego kina, które próbowało zmierzyć się z życiem politycznym po transformacji. Zazwyczaj bez sukcesów. Film «Polityka» sukces już zaliczył – frekwencyjny. Po weekendzie miał 933 459 widzów” – pisze Janusz Wróblewski.

Sieci

W artykule „Tematy wstydu opozycji” Jakub Augustyn Maciejewski wylicza wszystkie sprawy, w których jego zdaniem opozycja poniosła porażkę. Stwierdza, że „czy, w grę wchodzą setki miliardów złotych z polskiej gospodarki, czy zdrowie psychiczne dzieci w szkołach, nieistotne są pozwy prokuratury, apele rodziców, raporty Centralnego Biura Antykorupcyjnego czy po prostu dobro obywateli – na wszystkie te sprawy politycy opozycji odpowiadają: nic się nie stało, nie ma o czym rozmawiać” – czytamy na łamach „Sieci”.

Zobacz także
Wasze komentarze