fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” Jacek Pawlicki bierze pod lupę najbardziej popularną szwedzką nastolatkę, która od mniej więcej roku jest twarzą walki o ochronę środowiska. „W szkole chowała się w toalecie. Zjedzenie banana zajmowało jej 53 minuty. Choć nadal woli towarzystwo psów od ludzi, jeździ po świecie, wieszcząc klimatyczną zagładę. Co napędza Gretę Thunberg?” – pyta publicysta. W tygodniku znajdziemy również rozmowę z Agnieszką Holland.

Wprost

„Świat jest w rękach kobiet” – mówi Martyna Wojciechowska w najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost”. „Nie o to chodzi, żebyśmy zachowywały się, jak niektórzy aroganccy mężczyźni trzymający do tej pory władzę. Nie potrzebuję sięgać po takie narzędzia, by udowodnić swoją siłę” – podkreśla podróżniczka i dziennikarka w rozmowie z Pauliną Sochą-Jakubowską.

Do Rzeczy

Kim jest i jakie ma cele Mariusz Max Kalonko? „Wręczał kwiaty Jolancie Kwaśniewskiej, handlował dywanami, prowadzi telewizję internetową i zapowiada w Polsce rewolucję. Eksperci podejrzewają jednak, że Max Kolonko gra raczej o podtrzymanie własnej „marki” na rynku i związane z tym finansowe wpływy” – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Człowiek z YouTube”.

Polityka

Redakcja tygodnika „Polityka” analizuje programy i obietnice wyborcze, które są obecne w tej kampanii. „Partie pokazały swoje programy. Zostaliśmy zaproszeni do cudownej krainy, gdzie słońce nigdy nie zachodzi, a problemy same się rozwiązują. Warto zajrzeć, co jest pod tym obrazkiem” – czytamy. Ponadto rozmowa z dr. hab. Jarosławem Flisem, politologiem, o tym, co mówią przedwyborcze sondaże i co się jeszcze może wydarzyć w elektoratach.

Sieci

W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” pojawia się oczywiście temat kampanii wyborczej. Autorzy rozliczają z mowy nienawiści posłów i byłych posłów Platformy Obywatelskiej. Aleksander Nalaskowski w artykule „Opamiętajcie się!” opisuje niebezpieczny trend szargania wszystkich najważniejszych wartości. Nie można jednak oprzeć się wrażeniu, że jego sprzeciw wobec takiej postawy dotyczy tylko części naszej sceny politycznej. Ewidentnie brak tu konsekwencji.

Zobacz także
Wasze komentarze