fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy między innymi o roszczeniowych polskich rodzicach. Ich postawa często nie tylko utrudnia, ale wręcz uniemożliwia nauczycielom pracę. „Polski rodzic w szkole jest coraz bardziej roszczeniowy. Ma mnóstwo pretensji do nauczycieli, potrafi nawet straszyć i grozić” – pisze Jacek Tomczuk. Przeczytamy również rozmowę z prof. Cezarym Szczylikiem, który mówi o tym, jak to jest chorować na nowotwór w Polsce. Najczęściej jest to droga przez mękę. Z wielu powodów. „Raporty Szwedzkiego Instytutu Ekonomii mówią, że jesteśmy na przedostatnim miejscu w Europie, jeśli chodzi o dostęp do nowoczesnych terapii” – podkreśla onkolog.

Wprost

„Wymiana kilku kluczowych ministrów, dokończenie zmian w sądach i tzw. repolonizacja mediów. Wiemy, jakie prezes PiS ma plany na drugą kadencję swoich rządów” – pisze o „Planie Kaczyńskiego” Joanna Miziołek. „Kiedy Fundacja im. Księdza Jana Kaczkowskiego zaprosiła mnie do kapituły nagrody jego imienia, bardzo się ucieszyłem. Przede wszystkim dlatego, że dzięki temu dalej będę mieć szansę regularnie spotykać się z ludźmi, którzy byli mu bliscy, i wspólnie z nimi starać się twórczo rozwijać to, co nam zostawił” – mówi na łamach tygodnika „Wprost” Piotr Żyłka.

Do Rzeczy

Z prymasem Czech, kardynałem Dominikiem Jaroslavem Duką, rozmawiają Paweł Lisicki i Maciej Szymanowski. „ O słowach krakowskiego metropolity dowiedziałem się dzięki oświadczeniu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Gądeckiego. Chcę powiedzieć, że użycie słowa „zaraza” jest dla mnie w omawianym kontekście całkowicie zrozumiałe. Trzeba pamiętać, że czerwona zaraza pozbawiła Europę więcej niż jednej czwartej ludności. A ideologia gender jest skierowana przeciwko rodzinie” – podkreśla prymas Czech na łamach „Do Rzeczy”.

Polityka

W najnowszym numerze „Polityki” przeczytamy między innymi o katechezie w szkole. „Gdy do szkół wprowadzono katechezę, wielu uczniów zapisywało się na nią ze względów pragmatycznych. Dziś, po reformie oświaty, z powodów pragmatycznych się wypisują” – czytamy. „Już nie ma sensu walczyć o wyprowadzenie religii ze szkół. Religia wkrótce wyprowadzi się sama – mówi Łukasz Wójcikowski, dyrektor Technikum Kształcenia Zawodowego w Sochaczewie.

Sieci

W wywiadzie „Polskę stać na więcej” Edyta Hołdyńska rozmawia ze Stanisławem Karczewskim, który komentuje zbliżające się wybory oraz działania PiS. „Sondaże są dla nas korzystne. Cieszymy się z tego, ale sondaże nie wygrywają wyborów. Mamy program i informujemy o naszych propozycjach. Intensywnie pracujemy, by dotrzeć z nimi do Polaków. Widzę, jak forsowna i pracowita jest ta kampania wyborcza. Cieszy mnie, że na spotkania z nami przychodzi dziś dużo więcej osób niż wcześniej. Mam poczucie dobrze spełnionego obowiązku w minionej kadencji” – przyznaje Marszałek Senatu.

Zobacz także
Wasze komentarze