fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

Małgorzata Święchowicz pisze o sytuacji w polskiej służbie zdrowia. A właściwie o sytuacji młodych lekarzy, którzy w Polsce zamiast rozwoju zawodowego mogą liczyć tylko na rosnącą frustrację. „Puszczają im nerwy, już nie mogą tego wytrzymać. Mówią: masz trzy wyjścia. Pierwsze – pogódź się z tym i znieczul. Drugie – frustruj się i wykańczaj. Trzecie – wyjedź. O emigracji myśli co piąty student wydziału lekarskiego” – czytamy na łamach najnowszego „Newsweeka”.

Wprost

W najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost” ranking najbardziej wpływowych Polaków. „Pisanie dziś, że Jarosław Kaczyński jest najbardziej wpływowym Polakiem, to banał. Znacznie ciekawsze jest przeanalizowanie źródeł jego władzy” – pisze Jan Śpiewak. Z kolei Magdalena Środa i Jan Wróbel poruszają temat przyszłorocznych wyborów prezydenckich. „Prezydent Andrzej Duda zaczął już kampanię. Po drugiej stronie sceny politycznej bałagan. Czy jest możliwy wspólny kandydat opozycji?”.

Do Rzeczy

„Wyświęcanie żonatych mężczyzn, włączanie pogańskich elementów do chrześcijańskich obrzędów, nacisk na ekologię. Co ostatni synod zmieni w Amazonii, można się spodziewać. Jednak co zmieni w Kościele w ogóle?” – swoje spostrzeżenia na temat Synodu dla Amazonii przedstawia Krystian Kratiuk. Przeczytamy również rozmowę z Tomaszem Terlikowskim, który podsumowuje dokument końcowy synodu. „Na naszych oczach dzieje się rewolucja, wbrew temu, co nam powtarzają nasi polscy biskupi, że nic się nie stało. Cały projekt progresywistów katolickich jest w tej chwili realizowany. Przypominam, że wcześniej mieliśmy dwa synody o małżeństwie, których skutkiem jest dopuszczenie osób rozwiedzionych do komunii św. i spowiedzi. A to oznacza – co prawda nie wprost – że Kościół katolicki de facto uznał rozwody. Zniesienie celibatu jest mniejszym problemem doktrynalnym, ale stanowi potężną rewolucję wizerunkową” – czytamy w najnowszym numerze „Do Rzeczy”.

Polityka

„Oficjalny wieczór wyborczy PiS przy Nowogrodzkiej zakończył się już godzinę po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników. Wygaszanie świateł było dla działaczy jasnym sygnałem, że trzeba się rozejść, bo nie ma powodów do wielkiego świętowania” – czytamy w tekście Anny Dąbrowskiej opublikowanym w „Polityce”. „Prawie jedna trzecia debiutantów, najwięcej kobiet w historii i pełne spektrum polityczne – od lewicy po skrajną prawicę. Wybrany niedawno parlament zapowiada się dużo ciekawiej od poprzedniego” – pisze z kolei Szczerbiak.

Sieci

Na okładce tygodnika „Sieci” ojciec Tadeusz Rydzyk. W wywiadzie „Wierzę, że Polski nie złamią” udzielonym Michałowi Karnowskiemu ojciec Rydzyk mówi m.in. o początkach Radia Maryja i hojności wiernych. Odnosi się również do dotacji z rządu. Stwierdza, że nie ma nic do ukrycia i jasno wszystko komunikuje. Duchowny ciepło wypowiedział się również o obecnym prezydencie. „Będę głosował na prezydenta Andrzeja Dudę, nie mam już wątpliwości. W pewnym momencie byłem nawet trochę zaniepokojony… Ale powiedziałem mu to, jak miałem szczęście rozmawiać z panem prezydentem raz czy drugi. Uważam, że ten człowiek bardzo ciężko pracuje dla Polski każdego dnia” – czytamy.

Zobacz także
Wasze komentarze