fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” o tym, dlaczego rodzice nie radzą sobie z dziećmi. „Przychodzą do psychologa rodzice i mówią: dziecko mi się popsuło. Narzekają, że sobie z nim nie radzą, a przecież robią dla niego wszystko, co mogą, i nie rozumieją, dlaczego tak się zachowuje. I wtedy trzeba im powiedzieć: no właśnie dlatego” – pisze Renata Kim. Ponadto Jacek Tomczuk podejmuje też temat tego, jak katolicy reagują na niektóre wypowiedzi i zachowania hierarchów.

Wprost

„Antoni Macierewicz, Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz to narzędzia, którymi posługuje się prezes PiS, żeby utrzymać jedność obozu władzy i prymat PiS po prawej stronie sceny politycznej” – pisze Eliza Olczyk w najnowszym numerze „Wprost”. Przeczytamy również o cyberatakach. „58% Polaków uważa, że cyberprzestępczość nie stanowi dużego zagrożenia dla naszego kraju. Tymczasem co godzinę na świecie dochodzi do tysiąca zorganizowanych cyberataków” – czytamy.

Do Rzeczy

„Lewica atakuje język polski, bo chce wtłaczać swoją wizję świata. Języka nie da się na szczęście sztucznie kształtować, dlatego ideolodzy polegną” – uważa Łukasz Warzecha. „Najpierw Magdalena Biejat z Razem napisała na Twitterze, że będzie „gościnią” w TVP. Po pewnym czasie jednak się poprawiła, pisząc: »Dziękuję wszystkim za zwrócenie mi uwagi, że posłużyłam się niewłaściwą formą. Oczywiście powinnam była napisać, że będę gością programu TVP«” – opisuje publicysta „Do Rzeczy”.

Polityka

O tym, kto będzie kandydował w przyszłorocznych wyborach prezydenckich pisze na łamach „Polityki” Mariusz Janicki. „Po rezygnacji Donalda Tuska z prezydenckiego wyścigu na dobre ruszyła giełda kandydatów” – uważa autor. „Decyzja Tuska obniżyła morale antyPiSu, zeszło sporo powietrza. Podobnie jak wybory europejskie ostudziły optymizm po wyborach samorządowych. Została duża wyrwa po Tusku, która teraz będzie mozolnie zapełniana” – czytamy.

Sieci

Najnowszy numer tygodnika „Sieci” przygląda się startującemu właśnie wyścigowi do Pałacu Prezydenckiego. Choć do wyborów jeszcze pół roku, to wszystkie partie polityczne doskonale wiedzą, że stawka jest większa niż prezydentura – kto bowiem wygra w maju, ten zdobędzie władzę na długo. Obóz dobrej zmiany traktuje więc ten wyścig niemalże jak grę o życie. Kto ma szansę w tych wyborach? Kto jest rywalem Andrzeja Dudy? – o tym w najnowszym wydaniu „Sieci”.

Zobacz także
Wasze komentarze