fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

„Wyższa akcyza, OFE, składki do ZUS i finansowe kuglarstwo. Rząd staje na głowie, żeby utrzymać równowagę w przyszłorocznym budżecie. Ale dobre czasy się kończą. Na socjalne szaleństwa brakuje pieniędzy” – pisze na łamach „Newsweeka” Radosław Omachel. Przeczytamy również o zalanej Wenecji. „Z zalewaniem ich miasta wenecjanie nauczyli się żyć. Towary w sklepach i urządzenia elektryczne podnosi się wyżej. W wielu prywatnych domach na zawsze porzucono parter. Mury cennych zabytków nasączono wodoodporną syntetyczną żywicą. Jednak tym razem jest inaczej” – pisze Maciej Nowicki.

Wprost

Na okładce najnowszego numeru tygodnika „Wprost” para popularnych autorów kryminałów – Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz. „Przez te wszystkie lata, zanim pojawił się on, chodziłam z dzidą i gnatem za paskiem, w bucie miałam dobrze naostrzony nóż” – mówi Katarzyna Bonda, pisarka, w rozmowie z Pauliną Sochą-Jakubowską. „Pisanie o zbrodni jest terapeutyczne, bo człowiek wyrzuca z siebie cały ten mrok, który tkwi w każdym z nas. Dzięki tworzeniu kryminałów dostrzega się w ludziach więcej dobra” – podkreśla z kolei Remigiusz Mróz.

Do Rzeczy

„Czy cudowne dziecko «otwartego katolicyzmu», niedoszły zakonnik Szymon Hołownia, wystartuje w najbliższych wyborach prezydenckich? A jeśli tak, to kto sfinansuje kampanię publicysty?” – zastanawia się w najnowszym numerze „Do Rzeczy” Piotr Semka w artykule „Operacja «Celebryta»”. W tygodniku przeczytamy również o tym, jak mógłby wyglądać podbój kosmosu. „Podbój kosmosu był dzieckiem zimnej wojny. Jak mógłby wyglądać, gdyby nie został przerwany? Próbuje to pokazać serial «For All Mankind»” – zauważa Piotr Gociek w artykule „Jak wróciliśmy na Księżyc”.

Polityka

„W spółkach Skarbu Państwa wszyscy siedzą jak na szpilkach. W nowym rządzie powróci minister Skarbu Państwa, zwany teraz ministrem aktywów państwowych. Okazuje się, że ktoś w imieniu partii musi zarządzać konfiturami, bo apetyt rządzących polityków jest nieopanowany” – uważa Adam Grzeszak. Ponadto w „Polityce” Adam Szostkiewicz pisze też o tym, kim jest i co może nuncjusz apostolski. „Czy papież wie, co się dzieje w polskim Kościele? Powinien, bo ma tu swojego przedstawiciela. Kim jest zatem nuncjusz apostolski?” – czytamy.

Sieci

W najnowszym numerze „Sieci” premier Mateusz Morawiecki mówi o planach rządu na najbliższą kadencję. „Oczywiście nie wszyscy mamy identyczne zdanie w każdej sprawie, bo to jednak koalicja, która szanuje wolność słowa i poglądów. Dla Porozumienia najważniejsze są kwestie związane z przedsiębiorcami, dla Solidarnej Polski usprawnienie wymiaru sprawiedliwości. Dla Prawa i Sprawiedliwości ważne jest… wszystko. Razem uda nam się naprawić jeszcze wiele, wiele polskich spraw” – wyjaśnia na łamach tygodnika prezes Rady Ministrów.

Zobacz także
Wasze komentarze