fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” Renata Grochal pisze o ewentualnym starcie Szymona Hołowni w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Publicysta decyzję ma podjąć jeszcze w grudniu. „Gdyby zacytować politykom polskiej prawicy św. Pawła, mogliby potępić autora Listu do Galatów za zdradę narodu, rasy i płci” – uważa Cezary Michalski w tekście „Władza katolicka, ale czy chrześcijańska?”. Przeczytamy również o tym, jakie są czynniki wpływające na to, że jesteśmy podatni na nałogi. „Geny, ale także osobowość i niesprzyjające okoliczności” – o drogach do nałogów opowiada psycholog dr Jacek Buczny.

Wprost

„Polacy, nie doczekawszy się białego konia i jadącego na nim DONALDA TUSKA, rozpaczliwie czekają teraz na konia czarnego. To dlatego w sondażach na dobrych miejscach pojawiają się osoby dość zaskakujące. SZYMON HOŁOWNIA z marszu uzyskał 8 proc. poparcia, choć nigdy nie był politykiem i jest raczej uosobieniem marzeń Polek i Polaków o doskonałym zięciu (pobożny, bogaty, w dodatku z telewizji) niż materiałem na głowę państwa” – pisze w najnowszym numerze „Wprost” Marcin Dzierżanowski.

Do Rzeczy

„Kilka dni temu trafiłem na statystyki dotyczące liczby aborcji w Wielkiej Brytanii. Pewien jestem, że w przeciwieństwie do całej masy danych te nie wywołają wstrząsu ani poruszenia, nie staną się przedmiotem debaty publicznej i nie wywołają burzy. A jednak z pewnego powodu warto się im przyjrzeć” – pisze na łamach „Do Rzeczy” Paweł Lisicki. W tym tygodniku znajdziemy również temat filmowy. Piotr Gociek recenzuje najnowszą produkcje Netflixa w tekście „Ostatni grzesznik”. „Martin Scorsese to jeden z największych żyjących mistrzów kina. A »Irlandczyk« to jego kolejne Arcydzieło” – czytamy.

Polityka

Katarzyna Zdanowicz na łamach najnowszego numeru „Polityki” podejmuje temat uzależnień, w które wpadają najmłodsi. „Specjaliści alarmują: nawet połowa dzisiejszych nastolatków wejdzie w dorosłość z głębokim uzależnieniem! Rodzice są zdziwieni. Bo jak się można uzależnić od serialu czy Facebooka? Można, a najświeższe wyniki badań są szokujące” – czytamy.

Sieci

Jan Rokita w artykule „Ludowy trybun” pisze o liderze partii Razem. „Zandberg ma zupełnie nowy pomysł na walkę z PiS. Siłą tego pomysłu jest to, że niczego nie gra i jest najzupełniej autentyczny w wierze w każdy z owych projektów, których zgłoszenie zapowiada. To właśnie owa wiara różni Zandberga od cynicznej, postkomunistycznej »starej lewicy« milionerów typu Czarzastego” – pisze w swoim artykule na łamach „Sieci” Jan Rokita.

Zobacz także
Wasze komentarze