fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
Zdaniem Tomasza Lisa Kościół traci zaufanie społeczne, na które bardzo długo w Polsce pracował. – Kościół w ostatnich latach, a w ostatnich kilkunastu miesiącach w szczególności, marnotrawi kapitał zgromadzony w ciągu dziesięcioleci przez kardynała Wyszyńskiego i papieża Wojtyłę – pisze redaktor naczelny Newsweeka. Znajdziemy również rozmowę Aleksandry Pawlickiej z dwoma były prezydentami – Lechem Wałęsą i Aleksandrem Kwaśniewskim. Politycy wypowiadają się na temat ewentualnego powrotu do polityki.
Wprost
W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” Jacek Pochłopień stawia sprawę jasno: albo Macierewicz albo Platforma Obywatelska. Jeśli nie doszło do wybuchu na pokładzie Tupolewa, szef MON powinien podać się do dymisji, a jeśli doszło, PO powinna się rozwiązać – twierdzi Pochłopień. Magdalena Środa zauważa z kolei, że władza Jarosława Kaczyńskiego „póki co się nie sypie, ale wyraźnie nadkrusza”. Przeczytamy również o przygotowaniach do spotkania Duda-Trump. Jakub Mielnik informuje, że trwa planowanie wizyty polskiego prezydenta w Białym Domu.
Do Rzeczy
W najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy” znajdziemy rozmowę z gen. Romanem Polko, który krytycznie wypowiada się na temat polskiej armii. Piotr Semka podkreśla z kolei, że „rocznica katastrofy smoleńskiej to termometr polsko-polskiego sporu”. Znajdziemy również komentarz do prezydentury Donalda Trumpa. – Po burzliwym początku prezydentury Donald Trump zaczyna odnosić istotne sukcesy. Część wyborców uważa jednak, że nowy gospodarz Białego Domu zdradził już przedwyborcze ideały – zauważa Jacek Przybylski w tekście „(R)ewolucja Trumpa”.
Polityka
Prof. Zbigniew Mikołejko o tym, jak święci są polscy święci i czego nas uczą o polskim katolicyzmie. – Święci to jeden z kluczy do polskich dziejów. Wierzący czy niewierzący, wszyscy mamy do czynienia z nadobecnością Kościoła w Polsce – twierdzi prof. Mikołejko. Anna Dąbrowska zastanawia się z kolei, czy decyzje polityczne zapadają w Kancelarii Premiera, czy może przy Nowogrodzkiej, w siedzibie PiS. Ponadto Joanna Cieśla zajęła się tematem pomocy, którą otrzymują matki niepełnosprawnych dzieci. – Matka, która urodziła niepełnosprawne dziecko, została z nim sama. Mimo szumnych zapowiedzi, że nasze państwo nigdy do tego nie dopuści – pisze Joanna Cieśla.
wSieci
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiada, że w reformie sądownictwa nie cofnie się nawet o krok. O potrzebnych zmianach opowiada w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi. Nie zabrakło również tematu katastrofy smoleńskiej. Redaktorzy „wSieci” oceniają Raport smoleński. O postprawdzie pisze z kolei Bronisław Wildstein, a Michał Karnowski zwraca uwagę, że w IV kwartale ubiegłego roku wzrost PKB Polski był najwyższy wśród 10 największych gospodarek Unii. Takie fakty są mało medialne i zazwyczaj nie interesują opinii publicznej.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze