fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy rozmowę Renaty Grochal z przewodniczącym Nowoczesnej, Ryszardem Petru, który otwarcie mówi o błędach swojej partii. Aktor Jacek Poniedziałek dzieli się swoimi przemyśleniami na temat zmiany władzy w Polsce. – Nie chodzi o to, że PiS coś zmieniło. Tylko że ujawniła się prawdziwa twarz Polaka. Zakompleksiona, agresywna, ksenofobiczna i nietolerancyjna – twierdzi aktor. Więcej można przeczytać w tekście Renaty Kim oraz Eweliny Lis.
Wprost
Na okładce najnowszego wydania „Wprost” widzimy Grzegorza Schetynę i Ryszarda Petru. Obaj są liderami partii opozycyjnych, ale chyba też największymi politycznymi rywalami. – Oczywiście opozycja może zwyczajnie wygrać wybory dzięki aktywności Szyszki, Macierewicza, Zalewskiej czy Berczyńskiego, ale zazwyczaj warto sobie pomóc również własnym wysiłkiem – komentuje Jan Wróbel. Nasza scena polityczna potrzebuje merytorycznej opozycji, ale jej wysiłku na razie nie widać.
Do Rzeczy
– Najaktywniejsze w szerzeniu antypolskiej propagandy związanej z oskarżeniami o antysemityzm są organizacje lewicowe – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Nagonka na Polskę”. Kamila Baranowska pisze z kolei o relacjach prezesa PiS z Antonim Macierewiczem. – Relacje Antoniego Macierewicza z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze nigdy nie były tak napięte jak dziś. Nawet jeśli kryzys uda się zażegnać, to nie będzie już jak dawniej – zauważa Baranowska w artykule „Antoni, Antoni i jeszcze raz Antoni!”.
Polityka
– Trudno zliczyć kłopoty Komitetu Obrony Demokracji, a sytuacja jest na tyle dynamiczna, że nawet między napisaniem tego tekstu a jego publikacją na jaw mogą wyjść kolejne afery – piszą Joanna Sawicka i Wojciech Szacki w tekście „Dokąd idzie KOD?”. Ponadto Juliusz Ćwieluch, Anna Dąbrowska i Malwina Dziedzic podejmują temat relacji Jarosława Kaczyńskiego z Antonim Macierewiczem. Nie bez znaczenia jest tutaj postać Bartłomieja Misiewicza. O gasnącej temperaturze wokół smoleńskiego sporu pisze z kolei Rafał Kalukin.
wSieci
W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Pawłem Szefernakerem, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odpowiedzialnym m.in. za komunikację. – Jestem przekonany, że Polacy docenią przy urnach władzę, która wspiera ważne dla nich sprawy, jak rodzina czy praca – mówi Szefernaker. W artykule „Wadliwe instytucje” Jan Rokita stara się ocenić konstytucję przyjętą w 1997 roku i jej społeczny odbiór.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze